Kilpailu, paikka Bullerintie 40, 60200 Seinäjoki, järjestäjä LAKEUDEN AGILITYURHEILIJAT RY

[A Maksi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Pikkumini 1] [A Maksi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [A Pikkumini 2] [B Maksi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Pikkumini 1] [B Maksi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [B Pikkumini 2] [C Maksi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Pikkumini 1] [C Maksi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [C Pikkumini 2] [A Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Pikkumini 3] [B Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Pikkumini 3] [C Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Pikkumini 3]

28.4.2018 A agilityrata, maksi 1, kello 12:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 borcol Yoko Weekasi Happy Joe Ulla-Kaisa Kröger LAGU 43,88 3,74 -7,12 0 -7,12 LUVA
2 7 belpat Rontti Hukkarullan Hunsvotti Nina Saajossalo SIEVI 41,81 3,92 -9,19 5 5  
  1 pirset Bella Finby Isabella marika syrjälä LAGU         HYL  
  3 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  4 gorset Nero Xenaran Imaginary Hero Melina Kaihoniemi VAS         HYL  
  5 x-rotu Ola OLLI Tarja Makkonen VAS         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Zeko PIKIKUONON THUNDERBIRD Essi Humppi SSKK 30,86 5,31 -20,14 0 -20,14 LUVA
2 13 shelam Jilla SLEEPLESS HEAVY FIRE Heidi Mattila LAGU 41,93 3,91 -9,07 0 -9,07 LUVA
3 17 x-rotu Roxie ROXIE Ulrika Björklund JKF 55,07 2,98 4,07 5 9,07  
4 15 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU 65,49 2,50 14,49 10 24,49  
  11 borcol Ipa Oakmeadow Once Upon A Dream Emilia Lindström PAWS         HYL  
  14 auspai Hups MI SOMBRA KNOWS BY INSTINCT Outi Vataja LAGU         HYL  
  16 pumi Rymy Fifikus Daim Marika Witick K-PKK         HYL  
  21 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  18 auskel Polkkaa Nallikallion Hammaskeiju Katja Ojansivu LAGU         POIS  

28.4.2018 A agilityrata, medi 1, kello 13:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK 29,26 5,60 -21,74 0 -21,74 OIVA1
2 22 amecoc Ilmari FOUR SEASONS HUNIQUE CHOCO CARAMEL Heidi Pajamäki LAKKE 44,29 3,70 -6,71 0 -6,71 LUVA
3 31 espves Piparminttu Kirsun Piparminttu Sirkka Paananen SSKK 34,05 4,82 -16,95 5 5  
4 24 koohon Merel BULLBENZ KOOI MEREL Anu Kylvén TAMSK 39,65 4,14 -11,35 5 5  
5 28 parson Kaapo SCOTSTYLES MISTY'S MAGIC HERO Sanna Tuukkanen K-PKK 46,06 3,56 -4,94 5 5  
6 29 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK 51,69 3,17 0,69 5 5,69  
7 100 mittel Riia Yokotai Burning Love Erika Mäkelä LAKKE 48,23 3,40 -2,77 10 10  
8 27 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK 41,61 3,94 -9,39 20 20  
  23 x-rotu RIKI RIKI Jessi Latvala LAKKE         HYL  
  25 shelam Soni WANNADREAM'S CHARLIE CHAPLIN Riitta Hautala K-PKK         HYL  
  26 x-rotu Polo POLO Ulrika Björklund JKF         HYL  
  30 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä LAGU         HYL  
  32 shelam Chico White Coastal Little Glick Ellinor Johansson JKF         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, mini 1, kello 13:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 cavspa Della BERNHEART'S CHAMPAGNE TOUCH Milla-Maaria Siltamäki LAKKE 51,73 3,17 0,73 0 0,73  
2 38 kääpin Pätkä NELSON MAGIC DOGS & KRISTIANDEN Heli Rinta-Rasula LAKKE 48,07 3,41 -2,93 5 5  
3 43 kääpin Juanita Sweet Shadows Joyful Juanita Camilla Viklund JKF 55,50 2,95 4,50 5 9,50  
  37 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala LAKKE         HYL  
  39 x-rotu Pepe Pepe Antonia Guss WOFF         HYL  
  40 karmäy Mary Mary May Felixson SÖK         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, pikkumini 1, kello 13:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  44 wecope Maisa MUNRONY'S CALL ME MAYBE Meeri Koski VAS         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, maksi 2, kello 14:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU 37,24 5,08 -17,76 5 5  
2 50 pirset Milla Merryview's Irish Poetry Heidi Slögs WOFF 55,90 3,38 0,90 10 10,90  
3 48 belpat Remu Curatrix's Ares Susanna Kariniemi SIEVI 56,37 3,35 1,37 10 11,37  
4 45 pirset Ronja DOUEDAL'S RONJA marika syrjälä LAGU 59,72 3,16 4,72 20 24,72  
  49 auspai Kimi Muttonbuster's Take Me To The River Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  51 auspai Sälli Neverless Monkey Business Päivi Ruuskanen KAS         HYL  
  52 holpal Hupi Kare-Saran Be Happy Eija Karjalainen K-PKK         HYL  
  46 borcol Maku Tending Uppercut Arja Paloniemi LAGU         POIS  

28.4.2018 A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 borcol Konna Tuimarin Senseimichelina Jonna Tuorila K-PKK 38,10 4,96 -16,90 0 -16,90 LUVA
2 53 borcol Pantsu MAPLE YARD ILLEGALIS sami Puska VAU 38,12 4,96 -16,88 15 15  
3 56 auspai Nipsu Vauhtitassun Pulmussirri Päivi Ruuskanen KAS 55,89 3,38 0,89 15 15,89  
  54 whippe Wendy Ikimba Arctic Breeze Lena-May Harjulin JKF         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 47,40 3,99 -7,60 0 -7,60 LUVA
2 62 kesvil Bella Villanellen Shine My Beauty Jenni Hienovirta LAGU 49,65 3,81 -5,35 5 5  
3 57 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 57,67 3,28 2,67 10 12,67  
  58 shelam Velma Sleepless Ghost Town Nina Kankaanpää TAKUT         HYL  
  59 mudi Ansa Harminpaikka Ansa Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  60 lappor Hymy Pihlajamäen Ilmatar Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU 42,74 4,42 -12,26 0 -12,26 OIVA
2 63 tarupi Metka Yacatis Ärna Af Träskkulla Johanna Koivusaari BAC 52,13 3,63 -2,87 5 5  
  41 borter Martta ROZIEDOR OCEAN DREAM Miia Siukola BORTK         HYL  
  65 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAGU         HYL  
  66 käävil Elli Cleopatra's Lovely Cherie Lilas Aino Mäkelä VAS         HYL  

28.4.2018 A agilityrata, pikkumini 2, kello 14:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 58,02 3,26 3,02 10 13,02  
2 68 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH 71,36 2,65 16,36 15 31,36  

28.4.2018 B agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 belpat Rontti Hukkarullan Hunsvotti Nina Saajossalo SIEVI 40,84 3,99 -10,16 0 -10,16 LUVA
2 8 snauts Timi ONNENTONTUN TIETYÖMIES Satu Sinijärvi TSAU 44,85 3,63 -6,15 5 5  
3 4 gorset Nero Xenaran Imaginary Hero Melina Kaihoniemi VAS 43,13 3,78 -7,87 10 10  
  1 pirset Bella Finby Isabella marika syrjälä LAGU         HYL  
  2 borcol Yoko Weekasi Happy Joe Ulla-Kaisa Kröger LAGU         HYL  
  3 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  5 x-rotu Ola OLLI Tarja Makkonen VAS         HYL  
  6 belpat Hoksu FOBETOR Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 pumi Rymy Fifikus Daim Marika Witick K-PKK 36,85 4,42 -14,15 5 5  
2 17 x-rotu Roxie ROXIE Ulrika Björklund JKF 56,65 2,88 5,65 5 10,65  
  11 borcol Ipa Oakmeadow Once Upon A Dream Emilia Lindström PAWS         HYL  
  12 shelam Zeko PIKIKUONON THUNDERBIRD Essi Humppi SSKK         HYL  
  13 shelam Jilla SLEEPLESS HEAVY FIRE Heidi Mattila LAGU         HYL  
  14 auspai Hups MI SOMBRA KNOWS BY INSTINCT Outi Vataja LAGU         HYL  
  15 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  18 auskel Polkkaa Nallikallion Hammaskeiju Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  20 whippe Penni Besties Miss Moneypenny Laura Nelimarkka MOSH         HYL  
  21 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, medi 1, kello 11:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 amecoc Ilmari FOUR SEASONS HUNIQUE CHOCO CARAMEL Heidi Pajamäki LAKKE 44,43 3,67 -6,57 0 -6,57 LUVA
2 31 espves Piparminttu Kirsun Piparminttu Sirkka Paananen SSKK 33,48 4,87 -17,52 5 5  
3 27 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK 45,38 3,59 -5,62 5 5  
4 32 shelam Chico White Coastal Little Glick Ellinor Johansson JKF 46,65 3,49 -4,35 5 5  
5 24 koohon Merel BULLBENZ KOOI MEREL Anu Kylvén TAMSK 40,70 4,00 -10,30 10 10  
6 100 mittel Riia Yokotai Burning Love Erika Mäkelä LAKKE 55,00 2,96 4,00 10 14,00  
7 26 x-rotu Polo POLO Ulrika Björklund JKF 63,50 2,57 12,50 15 27,50  
  23 x-rotu RIKI RIKI Jessi Latvala LAKKE         HYL  
  25 shelam Soni WANNADREAM'S CHARLIE CHAPLIN Riitta Hautala K-PKK         HYL  
  28 parson Kaapo SCOTSTYLES MISTY'S MAGIC HERO Sanna Tuukkanen K-PKK         HYL  
  29 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK         HYL  
  30 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä LAGU         HYL  
  33 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  34 beagle Mini KAHALTAJAN ELISENDA Juhani Sivula SSKK         POIS  

28.4.2018 B agilityrata, mini 1, kello 11:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borter Martta ROZIEDOR OCEAN DREAM Miia Siukola BORTK 37,86 4,31 -13,14 0 -13,14 OIVA1
2 39 x-rotu Pepe Pepe Antonia Guss WOFF 52,54 3,10 1,54 5 6,54  
3 42 cavspa Della BERNHEART'S CHAMPAGNE TOUCH Milla-Maaria Siltamäki LAKKE 58,60 2,78 7,60 5 12,60  
4 43 kääpin Juanita Sweet Shadows Joyful Juanita Camilla Viklund JKF 58,72 2,78 7,72 10 17,72  
  37 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala LAKKE         HYL  
  38 kääpin Pätkä NELSON MAGIC DOGS & KRISTIANDEN Heli Rinta-Rasula LAKKE         HYL  
  40 karmäy Mary Mary May Felixson SÖK         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  44 wecope Maisa MUNRONY'S CALL ME MAYBE Meeri Koski VAS         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 pirset Milla Merryview's Irish Poetry Heidi Slögs WOFF 56,59 3,18 3,59 5 8,59  
2 48 belpat Remu Curatrix's Ares Susanna Kariniemi SIEVI 53,84 3,34 0,84 10 10,84  
3 49 auspai Kimi Muttonbuster's Take Me To The River Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU 42,17 4,27 -10,83 15 15  
  45 pirset Ronja DOUEDAL'S RONJA marika syrjälä LAGU         HYL  
  47 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  51 auspai Sälli Neverless Monkey Business Päivi Ruuskanen KAS         HYL  
  52 holpal Hupi Kare-Saran Be Happy Eija Karjalainen K-PKK         HYL  
  46 borcol Maku Tending Uppercut Arja Paloniemi LAGU         POIS  

28.4.2018 B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Pantsu MAPLE YARD ILLEGALIS sami Puska VAU 34,56 5,21 -18,44 15 15  
  54 whippe Wendy Ikimba Arctic Breeze Lena-May Harjulin JKF         HYL  
  55 borcol Konna Tuimarin Senseimichelina Jonna Tuorila K-PKK         HYL  
  56 auspai Nipsu Vauhtitassun Pulmussirri Päivi Ruuskanen KAS         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 39,57 4,55 -13,43 0 -13,43 OIVA
2 58 shelam Velma Sleepless Ghost Town Nina Kankaanpää TAKUT 40,73 4,42 -12,27 0 -12,27 OIVA
3 57 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 54,76 3,29 1,76 5 6,76  
  59 mudi Ansa Harminpaikka Ansa Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  60 lappor Hymy Pihlajamäen Ilmatar Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  62 kesvil Bella Villanellen Shine My Beauty Jenni Hienovirta LAGU         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 käävil Elli Cleopatra's Lovely Cherie Lilas Aino Mäkelä VAS 47,50 3,79 -5,50 0 -5,50 OIVA
  63 tarupi Metka Yacatis Ärna Af Träskkulla Johanna Koivusaari BAC         HYL  
  65 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAGU         HYL  

28.4.2018 B agilityrata, pikkumini 2, kello 15:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 60,77 2,96 7,77 10 17,77  
  68 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH         HYL  

28.4.2018 C hyppyrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 belpat Irma Illusion Vom Hause Gürtler Nina Saajossalo SIEVI 34,67 3,95 -5,33 10 10  
  1 pirset Bella Finby Isabella marika syrjälä LAGU         HYL  
  2 borcol Yoko Weekasi Happy Joe Ulla-Kaisa Kröger LAGU         HYL  
  3 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  4 gorset Nero Xenaran Imaginary Hero Melina Kaihoniemi VAS         HYL  
  5 x-rotu Ola OLLI Tarja Makkonen VAS         HYL  
  6 belpat Hoksu FOBETOR Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  8 snauts Timi ONNENTONTUN TIETYÖMIES Satu Sinijärvi TSAU         HYL  
  10 eurasi Halla Steppen Hill's Girls Got Rhythm Sanni Ikola LAGU         POIS  

28.4.2018 C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 9:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Zeko PIKIKUONON THUNDERBIRD Essi Humppi SSKK 26,54 5,16 -13,46 0 -13,46 LUVA
2 18 auskel Polkkaa Nallikallion Hammaskeiju Katja Ojansivu LAGU 28,17 4,86 -11,83 0 -11,83 OIVA1
3 13 shelam Jilla SLEEPLESS HEAVY FIRE Heidi Mattila LAGU 31,44 4,36 -8,56 5 5  
4 16 pumi Rymy Fifikus Daim Marika Witick K-PKK 31,10 4,41 -8,90 15 15  
5 15 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU 45,89 2,99 5,89 10 15,89  
  11 borcol Ipa Oakmeadow Once Upon A Dream Emilia Lindström PAWS         HYL  
  14 auspai Hups MI SOMBRA KNOWS BY INSTINCT Outi Vataja LAGU         HYL  
  20 whippe Penni Besties Miss Moneypenny Laura Nelimarkka MOSH         HYL  
  19 borcol Wicca EVEETUN KESÄ AAMU Inka Seppelvirta LAGU         POIS  

28.4.2018 C hyppyrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Chico White Coastal Little Glick Ellinor Johansson JKF 29,83 4,59 -10,17 5 5  
2 22 amecoc Ilmari FOUR SEASONS HUNIQUE CHOCO CARAMEL Heidi Pajamäki LAKKE 41,39 3,31 1,39 5 6,39  
3 30 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä LAGU 38,71 3,54 -1,29 10 10  
  23 x-rotu RIKI RIKI Jessi Latvala LAKKE         HYL  
  24 koohon Merel BULLBENZ KOOI MEREL Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  25 shelam Soni WANNADREAM'S CHARLIE CHAPLIN Riitta Hautala K-PKK         HYL  
  26 x-rotu Polo POLO Ulrika Björklund JKF         HYL  
  27 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK         HYL  
  28 parson Kaapo SCOTSTYLES MISTY'S MAGIC HERO Sanna Tuukkanen K-PKK         HYL  
  29 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK         HYL  
  31 espves Piparminttu Kirsun Piparminttu Sirkka Paananen SSKK         HYL  
  33 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  35 x-rotu RONJA RONJA Tiina Renfors LAGU         HYL  
  36 manter Tuure BEANIE BABY'S FLYING CIRCUS Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  100 mittel Riia Yokotai Burning Love Erika Mäkelä LAKKE         HYL  
  34 beagle Mini KAHALTAJAN ELISENDA Juhani Sivula SSKK         POIS  

28.4.2018 C hyppyrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borter Martta ROZIEDOR OCEAN DREAM Miia Siukola BORTK 34,18 4,01 -5,82 5 5  
2 38 kääpin Pätkä NELSON MAGIC DOGS & KRISTIANDEN Heli Rinta-Rasula LAKKE 50,34 2,72 10,34 5 15,34  
3 40 karmäy Mary Mary May Felixson SÖK 51,81 2,64 11,81 10 21,81  
  37 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala LAKKE         HYL  
  42 cavspa Della BERNHEART'S CHAMPAGNE TOUCH Milla-Maaria Siltamäki LAKKE         HYL  
  43 kääpin Juanita Sweet Shadows Joyful Juanita Camilla Viklund JKF         HYL  

28.4.2018 C hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 wecope Maisa MUNRONY'S CALL ME MAYBE Meeri Koski VAS 31,09 4,41 -8,91 5 5  

28.4.2018 C hyppyrata, maksi 2, kello 16:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  45 pirset Ronja DOUEDAL'S RONJA marika syrjälä LAGU         HYL  
  47 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  48 belpat Remu Curatrix's Ares Susanna Kariniemi SIEVI         HYL  
  49 auspai Kimi Muttonbuster's Take Me To The River Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  51 auspai Sälli Neverless Monkey Business Päivi Ruuskanen KAS         HYL  
  52 holpal Hupi Kare-Saran Be Happy Eija Karjalainen K-PKK         HYL  

28.4.2018 C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 borcol Konna Tuimarin Senseimichelina Jonna Tuorila K-PKK 24,57 5,62 -13,43 0 -13,43 LUVA
2 56 auspai Nipsu Vauhtitassun Pulmussirri Päivi Ruuskanen KAS 30,93 4,46 -7,07 0 -7,07  
  54 whippe Wendy Ikimba Arctic Breeze Lena-May Harjulin JKF         HYL  

28.4.2018 C hyppyrata, medi 2, kello 16:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 kesvil Bella Villanellen Shine My Beauty Jenni Hienovirta LAGU 39,14 3,53 1,14 5 6,14  
  57 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  60 lappor Hymy Pihlajamäen Ilmatar Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  61 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU         HYL  

28.4.2018 C hyppyrata, mini 2, kello 16:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 tarupi Metka Yacatis Ärna Af Träskkulla Johanna Koivusaari BAC 33,73 4,09 -4,27 0 -4,27 LUVA
  65 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAGU         HYL  

28.4.2018 C hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 2, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 yorter Urho Atlas Miia Kallio I-HAH 37,47 3,68 -0,53 0 -0,53 LUVA
2 67 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 39,15 3,52 1,15 5 6,15  

29.4.2018 A agilityrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 22, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK 39,79 5,53 -14,21 0 -14,21  
2 16 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK 39,97 5,50 -14,03 0 -14,03  
3 21 belpag Kirma Sonata A Av Thargelion Heidi Kailio LAGU 41,87 5,25 -12,13 0 -12,13  
4 23 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK 42,27 5,20 -11,73 0 -11,73  
5 15 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 41,67 5,28 -12,33 5 5  
6 3 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU 45,31 4,86 -8,69 5 5  
7 4 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU 45,79 4,80 -8,21 5 5  
8 18 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 44,57 4,94 -9,43 10 10  
9 6 15 YAZ CELINE Nina Kangasniemi OCA 44,67 4,93 -9,33 15 15  
10 1 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 57,17 3,85 3,17 15 18,17  
11 14 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU 45,21 4,87 -8,79 25 25  
12 17 auspai Kake Capricole Come Back Maija Isokangas SWAU 60,22 3,65 6,22 20 26,22  
  2 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Emilia Lindström PAWS         HYL  
  5 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  8 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  9 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck maarit niemistö PAWS         HYL  
  10 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  11 auskel Musti Myrsky Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  19 borcol Kone WALKING DISASTER'S LLANGOLLEN Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  20 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  22 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         HYL  
  25 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  13 belpag Rico-Petteri GERICO-G DELL'ALTA VIA Sari Lähteenmäki KAUKO         POIS  
  24 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         POIS  
  27 auspai Veera Capricole Flaming Star Maija Isokangas SWAU         POIS  

29.4.2018 A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:00, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 18, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF 42,97 5,12 -11,03 0 -11,03 SERT-A AVA
2 45 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE 44,83 4,91 -9,17 0 -9,17  
3 51 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU 44,97 4,89 -9,03 0 -9,03  
4 46 auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu LAGU 44,81 4,91 -9,19 5 5  
5 34 snauts Manta Onnentontun Tonttutyttö Rosa Meriläinen ACTIV 49,14 4,48 -4,86 5 5  
6 40 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK 55,91 3,93 1,91 5 6,91  
7 33 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 38,78 5,67 -15,22 10 10  
8 36 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU 49,16 4,48 -4,84 10 10  
9 47 borcol Tankki FLOWERFELLOW FORGET-ME-NOT Minna Söderlund POPDOG 53,20 4,14 -0,80 10 10  
10 37 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU 68,78 3,20 14,78 10 24,78  
11 41 auskel Ninja Kengurukolon Chococcino Pia-Kristiina Mietty VAS 59,23 3,71 5,23 20 25,23  
  32 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU         HYL  
  35 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  38 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  39 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  42 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  43 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS         HYL  
  55 auspai Hellä Puuttomantorpan Hellivä-Helle Sini Mäkinen LAGU         HYL  

29.4.2018 A agilityrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 26, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK 43,24 5,09 -10,76 0 -10,76  
2 80 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 45,93 4,79 -8,07 0 -8,07  
3 75 kesvil Pessi Woolly Bohemia\'s Desert Dust Pia Prest K-PKK 46,17 4,76 -7,83 0 -7,83  
4 62 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE 53,47 4,11 -0,53 0 -0,53  
5 69 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 44,32 4,96 -9,68 5 5  
6 58 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Pajamäki LAKKE 55,43 3,97 1,43 5 6,43  
7 66 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 55,23 3,98 1,23 10 11,23  
8 81 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 40,06 5,49 -13,94 15 15  
9 83 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF 43,97 5,00 -10,03 15 15  
10 64 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU 60,52 3,64 6,52 10 16,52  
11 76 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 60,07 3,66 6,07 15 21,07  
  57 cocspa Liv Coastline Living Loving Maid Taina Lehtonen K-PKK         HYL  
  59 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  60 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA         HYL  
  63 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU         HYL  
  65 snauts Mona Seladys Jeanette Riitta Maunuksela K-PKK         HYL  
  68 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  70 snauts Siru Tacillan Lots Of Speed Sara Kuure OKK         HYL  
  71 shelam Sara Myhappiness Golden Heart Emma Sandström JKF         HYL  
  72 manter Tenho ROCKSTYLE'S RAT-SNAPPER Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  73 isllam Murre Aitiorannan Urrandi Ulfur Heidi Slögs WOFF         HYL  
  74 shelam Nana Frosty Night's Adriana Merja Mattila JKF         HYL  
  78 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  79 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK         HYL  
  82 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  150 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK         HYL  
  61 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Rasku LAKKE         POIS  
  67 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         POIS  
  77 espves Dusty Very Important Pep Pill Day-To-Day Piia Pinola OCA         POIS  

29.4.2018 A agilityrata, mini 3, kello 13:20, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 28, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 40,68 5,41 -13,32 0 -13,32  
2 111 käävil Lara Shelovesyou Heidi Hellström BAC 44,94 4,90 -9,06 0 -9,06 SERT-A
3 103 cavspa Klara GOLDEN MACY'S GLAMOUR Åsa-Johanna Löf BAC 50,44 4,36 -3,56 0 -3,56  
4 102 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU 54,40 4,04 0,40 0 0,40  
5 96 käävil Wii Inwhite Love Twister Anki Molander JKF 40,93 5,38 -13,07 5 5  
6 98 parson Räivä Metrollen Remus Sirpa Paukku LAGU 44,99 4,89 -9,01 5 5  
7 95 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja Liisa Mäenpää LAGU 46,23 4,76 -7,77 5 5  
8 88 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT 54,82 4,01 0,82 5 5,82  
9 108 toyvil Lilly Liken Lumoava Liljaana Ann-Sofi Loo VAS 56,45 3,90 2,45 5 7,45  
10 116 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU 61,59 3,57 7,59 0 7,59  
11 112 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS 60,22 3,65 6,22 5 11,22  
12 109 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Lea Mirjam Koivula VAS 62,78 3,50 8,78 5 13,78  
13 106 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 59,61 3,69 5,61 10 15,61  
14 90 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU 69,00 3,19 15,00 5 20,00  
  87 shelam Wii Gummagårdens Bonnie Ida Lindström PAWS         HYL  
  89 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  92 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Timo Teileri VAS         HYL  
  93 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  94 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Kaija Kankaanpää LAGU         HYL  
  99 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU         HYL  
  100 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  101 parson Melu Green Perry\'s Bandit\'s Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  104 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina Saarela VAS         HYL  
  105 shelam Juju MYHAPPINESS LOTS OF LOVE Anne Autio K-PKK         HYL  
  107 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  110 borter Nea Verticaltail's Gloria Tauno Markkula JKF         HYL  
  114 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  115 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS         HYL  
  91 borter Felix VERTICALTAIL'S ITELIX Harri Konttinen PAWS         POIS  
  113 borter Carla VERTICALTAIL'S CARLA Harri Konttinen PAWS         POIS  

29.4.2018 A agilityrata, pikkumini 3, kello 13:20, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE 62,14 3,54 8,14 5 13,14  
  118 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  120 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS         HYL  
  122 pomera Topi Ewejoy Mr Mafia Boss Kirsi Tervo K-PKK         HYL  
  123 cavspa Mindy Raniina's Magic Mindy Heidi Slögs WOFF         POIS  

29.4.2018 B agilityrata, maksi 3, kello 10:30, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 30, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK 41,41 5,05 -10,59 0 -10,59  
2 7 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK 43,16 4,84 -8,84 0 -8,84  
3 16 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK 40,24 5,19 -11,76 5 5  
4 28 snauts Mandi Tacillan Yes Madam Sara Kuure OKK 55,29 3,78 3,29 5 8,29  
5 31 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 40,79 5,12 -11,21 10 10  
6 15 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 47,37 4,41 -4,63 10 10  
  1 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU         HYL  
  2 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  3 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         HYL  
  4 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  5 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  6 15 YAZ CELINE Nina Kangasniemi OCA         HYL  
  8 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  9 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck maarit niemistö PAWS         HYL  
  10 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  11 auskel Musti Myrsky Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  12 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  13 belpag Rico-Petteri GERICO-G DELL'ALTA VIA Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  14 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  17 auspai Kake Capricole Come Back Maija Isokangas SWAU         HYL  
  18 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON         HYL  
  19 borcol Kone WALKING DISASTER'S LLANGOLLEN Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  20 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  21 belpag Kirma Sonata A Av Thargelion Heidi Kailio LAGU         HYL  
  22 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         HYL  
  24 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL  
  25 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  26 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  27 auspai Veera Capricole Flaming Star Maija Isokangas SWAU         HYL  
  30 borcol Rio Flowerfellow Daredevil Heli Oinonen SSKK         HYL  

29.4.2018 B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:30, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 22, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 auskel Ninja Kengurukolon Chococcino Pia-Kristiina Mietty VAS 44,61 4,69 -7,39 0 -7,39 SERT-A
2 37 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU 52,12 4,01 0,12 0 0,12  
3 33 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 39,87 5,24 -12,13 10 10  
  32 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU         HYL  
  34 snauts Manta Onnentontun Tonttutyttö Rosa Meriläinen ACTIV         HYL  
  35 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  36 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  38 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  39 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  40 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  
  42 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  43 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS         HYL  
  44 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF         HYL  
  45 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  47 borcol Tankki FLOWERFELLOW FORGET-ME-NOT Minna Söderlund POPDOG         HYL  
  48 auskel Pikkis Royal Coctail With Or Without Laura Lehto K-PKK         HYL  
  49 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE         HYL  
  51 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  52 lappor Lara Kielapihkan Aina Jaloissa Marika Turpeinen LAKKE         HYL  
  53 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  54 mudi Rigó Kilvan Gyöztes Ronaldo Tiina Renfors LAGU         HYL  
  55 auspai Hellä Puuttomantorpan Hellivä-Helle Sini Mäkinen LAGU         HYL  

29.4.2018 B agilityrata, medi 3, kello 15:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 44,85 4,57 -7,15 0 -7,15  
2 76 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 46,54 4,40 -5,46 0 -5,46  
3 81 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 38,97 5,26 -13,03 5 5  
4 68 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF 43,67 4,69 -8,33 5 5  
5 60 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA 56,87 3,60 4,87 5 9,87  
6 62 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE 42,64 4,81 -9,36 10 10  
7 65 snauts Mona Seladys Jeanette Riitta Maunuksela K-PKK 63,40 3,23 11,40 0 11,40  
8 71 shelam Sara Myhappiness Golden Heart Emma Sandström JKF 64,04 3,20 12,04 5 17,04  
9 73 isllam Murre Aitiorannan Urrandi Ulfur Heidi Slögs WOFF 66,51 3,08 14,51 10 24,51  
10 85 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS 64,23 3,19 12,23 15 27,23  
11 57 cocspa Liv Coastline Living Loving Maid Taina Lehtonen K-PKK 69,41 2,95 17,41 15 32,41  
  56 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK         HYL  
  58 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Pajamäki LAKKE         HYL  
  59 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  63 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU         HYL  
  64 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  66 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA         HYL  
  69 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  70 snauts Siru Tacillan Lots Of Speed Sara Kuure OKK         HYL  
  72 manter Tenho ROCKSTYLE'S RAT-SNAPPER Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  74 shelam Nana Frosty Night's Adriana Merja Mattila JKF         HYL  
  75 kesvil Pessi Woolly Bohemia\'s Desert Dust Pia Prest K-PKK         HYL  
  78 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  79 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK         HYL  
  82 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  83 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF         HYL  
  84 shelam Ku-Ki Sleepless Lord Of The Rings Pia Lumme LAGU         HYL  
  150 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK         HYL  
  61 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Rasku LAKKE         POIS  
  67 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         POIS  
  77 espves Dusty Very Important Pep Pill Day-To-Day Piia Pinola OCA         POIS  

29.4.2018 B agilityrata, mini 3, kello 16:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 30, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 40,53 5,06 -11,47 0 -11,47  
2 89 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU 43,27 4,74 -8,73 0 -8,73  
3 105 shelam Juju MYHAPPINESS LOTS OF LOVE Anne Autio K-PKK 47,29 4,33 -4,71 0 -4,71  
4 99 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 50,85 4,03 -1,15 0 -1,15  
5 102 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU 53,54 3,83 1,54 0 1,54  
6 111 käävil Lara Shelovesyou Heidi Hellström BAC 46,45 4,41 -5,55 5 5  
7 94 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Kaija Kankaanpää LAGU 53,58 3,83 1,58 5 6,58  
8 108 toyvil Lilly Liken Lumoava Liljaana Ann-Sofi Loo VAS 59,65 3,44 7,65 0 7,65  
9 93 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU 55,92 3,67 3,92 15 18,92  
10 110 borter Nea Verticaltail's Gloria Tauno Markkula JKF 60,61 3,38 8,61 15 23,61  
  87 shelam Wii Gummagårdens Bonnie Ida Lindström PAWS         HYL  
  88 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT         HYL  
  90 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  92 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Timo Teileri VAS         HYL  
  95 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  96 käävil Wii Inwhite Love Twister Anki Molander JKF         HYL  
  98 parson Räivä Metrollen Remus Sirpa Paukku LAGU         HYL  
  100 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  101 parson Melu Green Perry\'s Bandit\'s Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  103 cavspa Klara GOLDEN MACY'S GLAMOUR Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  104 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina Saarela VAS         HYL  
  106 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS         HYL  
  107 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  109 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Lea Mirjam Koivula VAS         HYL  
  112 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS         HYL  
  114 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  115 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS         HYL  
  116 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  117 shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU         HYL  
  164 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU         HYL  
  91 borter Felix VERTICALTAIL'S ITELIX Harri Konttinen PAWS         POIS  
  113 borter Carla VERTICALTAIL'S CARLA Harri Konttinen PAWS         POIS  

29.4.2018 B agilityrata, pikkumini 3, kello 16:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 pomera Topi Ewejoy Mr Mafia Boss Kirsi Tervo K-PKK 60,89 3,37 8,89 0 8,89  
2 123 cavspa Mindy Raniina's Magic Mindy Heidi Slögs WOFF 62,79 3,26 10,79 0 10,79  
3 119 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE 61,20 3,35 9,20 5 14,20  
  118 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  120 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS         HYL  

29.4.2018 C hyppyrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 30, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 35,83 5,67 -10,17 5 5  
2 29 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK 39,67 5,12 -6,33 5 5  
3 27 auspai Veera Capricole Flaming Star Maija Isokangas SWAU 40,05 5,07 -5,95 5 5  
4 25 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 42,49 4,78 -3,51 5 5  
5 5 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 38,11 5,33 -7,89 10 10  
6 13 belpag Rico-Petteri GERICO-G DELL'ALTA VIA Sari Lähteenmäki KAUKO 43,15 4,70 -2,85 10 10  
7 20 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU 41,94 4,84 -4,06 15 15  
8 2 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 33,57 6,05 -12,43 20 20  
  1 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU         HYL  
  3 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         HYL  
  4 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  6 15 YAZ CELINE Nina Kangasniemi OCA         HYL  
  7 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK         HYL  
  8 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  9 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck maarit niemistö PAWS         HYL  
  10 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  11 auskel Musti Myrsky Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  12 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  14 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  16 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK         HYL  
  17 auspai Kake Capricole Come Back Maija Isokangas SWAU         HYL  
  18 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON         HYL  
  19 borcol Kone WALKING DISASTER'S LLANGOLLEN Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  21 belpag Kirma Sonata A Av Thargelion Heidi Kailio LAGU         HYL  
  22 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         HYL  
  23 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK         HYL  
  24 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL  
  26 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  28 snauts Mandi Tacillan Yes Madam Sara Kuure OKK         HYL  
  30 borcol Rio Flowerfellow Daredevil Heli Oinonen SSKK         HYL  

29.4.2018 C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 9:30, tuomari Petr Pupík (Tsekki), koirakoita 21, ihanneaika 46 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU 38,70 5,25 -7,30 5 5  
2 41 auskel Ninja Kengurukolon Chococcino Pia-Kristiina Mietty VAS 45,62 4,45 -0,38 5 5  
3 49 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 43,83 4,63 -2,17 10 10  
4 48 auskel Pikkis Royal Coctail With Or Without Laura Lehto K-PKK 48,26 4,21 2,26 10 12,26  
5 37 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU 53,88 3,77 7,88 10 17,88  
  32 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU         HYL  
  33 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  34 snauts Manta Onnentontun Tonttutyttö Rosa Meriläinen ACTIV         HYL  
  35 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  36 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  38 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  39 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  40 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  
  43 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS         HYL  
  44 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF         HYL  
  45 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  47 borcol Tankki FLOWERFELLOW FORGET-ME-NOT Minna Söderlund POPDOG         HYL  
  50 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  52 lappor Lara Kielapihkan Aina Jaloissa Marika Turpeinen LAKKE         HYL  
  53 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  55 auspai Hellä Puuttomantorpan Hellivä-Helle Sini Mäkinen LAGU         HYL  

29.4.2018 C hyppyrata, medi 3, kello 17:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 29, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 34,83 5,40 -12,17 0 -12,17  
2 80 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 38,56 4,88 -8,44 0 -8,44  
3 69 koohon Ella Oakmeadow Silky Lady Anu Kylvén TAMSK 39,69 4,74 -7,31 0 -7,31  
4 70 snauts Siru Tacillan Lots Of Speed Sara Kuure OKK 40,59 4,63 -6,41 0 -6,41  
5 66 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 42,11 4,46 -4,89 0 -4,89  
6 58 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Pajamäki LAKKE 42,98 4,37 -4,02 0 -4,02  
7 79 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK 43,55 4,32 -3,45 0 -3,45  
8 60 mudi Äpyli Harminpaikka Bitti Joni Länsivierto WECA 45,12 4,17 -1,88 0 -1,88  
9 82 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK 36,30 5,18 -10,70 5 5  
10 81 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 34,16 5,50 -12,84 10 10  
11 56 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK 39,00 4,82 -8,00 10 10  
12 65 snauts Mona Seladys Jeanette Riitta Maunuksela K-PKK 57,08 3,29 10,08 0 10,08  
  158 shelam Velma Sleepless Ghost Town Nina Kankaanpää TAKUT         HYL  
  57 cocspa Liv Coastline Living Loving Maid Taina Lehtonen K-PKK         HYL  
  59 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  62 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  64 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  68 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  71 shelam Sara Myhappiness Golden Heart Emma Sandström JKF         HYL  
  72 manter Tenho ROCKSTYLE'S RAT-SNAPPER Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  73 isllam Murre Aitiorannan Urrandi Ulfur Heidi Slögs WOFF         HYL  
  74 shelam Nana Frosty Night's Adriana Merja Mattila JKF         HYL  
  75 kesvil Pessi Woolly Bohemia\'s Desert Dust Pia Prest K-PKK         HYL  
  76 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  83 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF         HYL  
  84 shelam Ku-Ki Sleepless Lord Of The Rings Pia Lumme LAGU         HYL  
  85 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  86 shelam Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT         HYL  
  150 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK         HYL  
  61 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Rasku LAKKE         POIS  
  63 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU         POIS  
  67 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         POIS  
  77 espves Dusty Very Important Pep Pill Day-To-Day Piia Pinola OCA         POIS  

29.4.2018 C hyppyrata, mini 3, kello 18:08, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 shelam Juju MYHAPPINESS LOTS OF LOVE Anne Autio K-PKK 36,30 5,18 -10,70 0 -10,70 SERT-H
2 101 parson Melu Green Perry\'s Bandit\'s Bay Maija Viitanen LAGU 37,34 5,03 -9,66 0 -9,66  
3 96 käävil Wii Inwhite Love Twister Anki Molander JKF 37,52 5,01 -9,48 0 -9,48  
4 98 parson Räivä Metrollen Remus Sirpa Paukku LAGU 40,62 4,63 -6,38 0 -6,38  
5 99 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 45,43 4,14 -1,57 0 -1,57  
6 115 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS 45,85 4,10 -1,15 0 -1,15  
7 110 borter Nea Verticaltail's Gloria Tauno Markkula JKF 50,12 3,75 3,12 0 3,12  
8 88 shelam Ruu Jeonan Cool As Jewel Kati Pasma ARCT 46,63 4,03 -0,37 5 5  
9 109 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Lea Mirjam Koivula VAS 53,78 3,50 6,78 0 6,78  
  87 shelam Wii Gummagårdens Bonnie Emilia Lindström PAWS         HYL  
  89 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  90 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  93 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  94 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Kaija Kankaanpää LAGU         HYL  
  97 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  100 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  102 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  103 cavspa Klara GOLDEN MACY'S GLAMOUR Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  104 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina Saarela VAS         HYL  
  106 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS         HYL  
  107 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  108 toyvil Lilly Liken Lumoava Liljaana Ann-Sofi Loo VAS         HYL  
  111 käävil Lara Shelovesyou Heidi Hellström BAC         HYL  
  112 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS         HYL  
  114 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  116 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  117 shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU         HYL  
  91 borter Felix VERTICALTAIL'S ITELIX Harri Konttinen PAWS         POIS  
  113 borter Carla VERTICALTAIL'S CARLA Harri Konttinen PAWS         POIS  

29.4.2018 C hyppyrata, pikkumini 3, kello 18:38, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS 46,52 4,04 -0,48 0 -0,48 SERT-H
2 121 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 48,62 3,87 1,62 0 1,62  
  118 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU         HYL