Kilpailu, paikka Seinäjoki, järjestäjä Lakeuden Agilityurheilijat ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [A Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [D Maksi 3] [D Medi 3] [D Mini 3]

29.4.2017 A agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS 43,74 3,29 -4,26 5 5  
2 5 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU 35,14 4,10 -12,86 10 10  
3 11 auspai Lenni Pähkähullun Ripan Kannoilla Laura Jokiaho LAGU 52,85 2,72 4,85 10 14,85  
4 4 mudi Razzy Kilvan Juhani Åsa Sundell WOFF 54,25 2,65 6,25 10 16,25  
  1 briard Seela Tosselin Mielellään Mulle Tiia Taipale LAKKE         HYL  
  3 whippe Wendy Ikimba Arctic Breeze Lena-May Harjulin JKF         HYL  
  6 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  8 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  9 snauts Lily Tacillan Snowflake Anniina Ahvenainen KSSK         HYL  
  12 auspai Kimi Muttonbuster's Take Me To The River Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  13 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  14 slapko Pikku-Hukka Dagolas Zäyseä Sielu Tuija Selänpää LAGU         HYL  
  15 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  10 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         POIS  

29.4.2017 A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 45,57 3,16 -2,43 10 10  
  16 brater Irma Sinkon Eliador Heidi Nyppeli BAC         HYL  
  17 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  18 shelam Pyry Caarlo Sanna Holkko LAGU         HYL  
  19 shelam KIPINÄ Funnytail Place In The Sun Stiina Alikoski- Salminen VAS         HYL  
  21 mudi Kiuru Mecseki Bundás Pacsirta Antonia Guss WOFF         HYL  

29.4.2017 A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 shelam Ele Satulaakson Iluusion Säihke Miisa Mantere LAGU 46,18 3,12 -1,82 10 10  
2 22 shelam Juju Myhappiness Lots Of Love Anne Autio K-PKK 46,53 3,10 -1,47 10 10  
  26 tarupi Metka Yacatis Ärna Af Träskkulla Johanna Koivusaari BAC         HYL  
  27 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS         HYL  
  29 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  30 chihup Nera Chimiwas Ocilia Ofira Niina Malkamo LAKKE         HYL  
  31 parson Una Scotstyles Sport Starlet Johanna Heinoja K-PKK         HYL  
  32 auster Gibson Anemoneniityn Gibson Henrietta Vinkka-Hänninen LAKKE         HYL  
  23 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         POIS  

29.4.2017 A agilityrata, maksi 2, kello 15:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS 38,18 4,24 -11,82 0 -11,82 LUVA
2 41 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE 40,34 4,02 -9,66 5 5  
3 36 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 42,09 3,85 -7,91 5 5  
4 37 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Sami Puska VAU 41,36 3,92 -8,64 10 10  
5 2 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF 47,25 3,43 -2,75 10 10  
  38 karkar Fanni Vihteljärven Fanni Josefiina Uusihonko HU-PU         HYL  
  39 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  40 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  33 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         POIS  
  34 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         POIS  

29.4.2017 A agilityrata, medi 2, kello 15:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen JAT 56,24 2,88 6,24 15 21,24  
2 43 cocspa Liv Coastline Living Loving Maid Taina Lehtonen K-PKK 63,58 2,55 13,58 10 23,58  
  42 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         HYL  
  49 pumi Fiú Napos Zálog Jenni Kiuru OCA         HYL  
  47 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU         POIS  

29.4.2017 A agilityrata, mini 2, kello 15:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU 52,44 3,09 2,44 5 7,44  
2 50 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU 53,85 3,01 3,85 5 8,85  
3 54 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 57,41 2,82 7,41 5 12,41  

29.4.2017 B hyppyrata, maksi 1, kello 12:05, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 auspai Lenni Pähkähullun Ripan Kannoilla Laura Jokiaho LAGU 31,11 4,28 -10,89 0 -10,89 LUVA SERT
2 14 slapko Pikku-Hukka Dagolas Zäyseä Sielu Tuija Selänpää LAGU 41,86 3,18 -0,14 0 -0,14 LUVA
3 5 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU 31,27 4,25 -10,73 5 5  
4 4 mudi Razzy Kilvan Juhani Åsa Sundell WOFF 41,57 3,20 -0,43 10 10  
5 8 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS 43,54 3,06 1,54 10 11,54  
6 3 whippe Wendy Ikimba Arctic Breeze Lena-May Harjulin JKF 51,83 2,57 9,83 5 14,83  
  6 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  7 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  9 snauts Lily Tacillan Snowflake Anniina Ahvenainen KSSK         HYL  
  12 auspai Kimi Muttonbuster's Take Me To The River Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  13 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  15 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  10 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         POIS  

29.4.2017 B hyppyrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 mudi Kiuru Mecseki Bundás Pacsirta Antonia Guss WOFF 54,86 2,42 12,86 15 27,86  
  16 brater Irma Sinkon Eliador Heidi Nyppeli BAC         HYL  
  17 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  18 shelam Pyry Caarlo Sanna Holkko LAGU         HYL  
  19 shelam KIPINÄ Funnytail Place In The Sun Stiina Alikoski- Salminen VAS         HYL  

29.4.2017 B hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 shelam Ele Satulaakson Iluusion Säihke Miisa Mantere LAGU 37,53 3,54 -4,47 5 5  
  22 shelam Juju Myhappiness Lots Of Love Anne Autio K-PKK         HYL  
  24 norfte Prinz Suffix Red Jacket Jessica Ljung BAC         HYL  
  25 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU         HYL  
  27 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS         HYL  
  29 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  30 chihup Nera Chimiwas Ocilia Ofira Niina Malkamo LAKKE         HYL  
  31 parson Una Scotstyles Sport Starlet Johanna Heinoja K-PKK         HYL  
  32 auster Gibson Anemoneniityn Gibson Henrietta Vinkka-Hänninen LAKKE         HYL  
  23 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         POIS  

29.4.2017 B hyppyrata, maksi 2, kello 13:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6 26,18 5,65 -16,82 0 -16,82 LUVA, SERT
2 37 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Sami Puska VAU 27,67 5,35 -15,33 10 10  
  2 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF         HYL  
  35 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS         HYL  
  38 karkar Fanni Vihteljärven Fanni Josefiina Uusihonko HU-PU         HYL  
  39 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  40 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  41 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  

29.4.2017 B hyppyrata, medi 2, kello 13:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE 27,99 5,29 -15,01 0 -15,01 LUVA, SERT
2 44 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU 44,48 3,33 1,48 0 1,48  
  42 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         HYL  
  43 cocspa Liv Coastline Living Loving Maid Taina Lehtonen K-PKK         HYL  
  46 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen JAT         HYL  
  49 pumi Fiú Napos Zálog Jenni Kiuru OCA         HYL  

29.4.2017 B hyppyrata, mini 2, kello 13:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU 33,04 4,48 -9,96 0 -9,96 LUVA
2 51 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 54,36 2,72 11,36 10 21,36  
  26 tarupi Metka Yacatis Ärna Af Träskkulla Johanna Koivusaari BAC         HYL  
  52 caiter Greta Wiolamargareta Ulla-Stina Söderlund BAC         HYL  
  54 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU         HYL  

29.4.2017 C agilityrata, maksi 1, kello 10:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 briard Seela Tosselin Mielellään Mulle Tiia Taipale LAKKE 44,27 3,16 -2,73 5 5  
2 14 slapko Pikku-Hukka Dagolas Zäyseä Sielu Tuija Selänpää LAGU 45,81 3,06 -1,19 5 5  
3 3 whippe Wendy Ikimba Arctic Breeze Lena-May Harjulin JKF 58,31 2,40 11,31 0 11,31  
4 8 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS 54,60 2,56 7,60 10 17,60  
  4 mudi Razzy Kilvan Juhani Åsa Sundell WOFF         HYL  
  5 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  6 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  7 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  9 snauts Lily Tacillan Snowflake Anniina Ahvenainen KSSK         HYL  
  12 auspai Kimi Muttonbuster's Take Me To The River Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  13 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  15 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  10 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         POIS  

29.4.2017 C agilityrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  16 brater Irma Sinkon Eliador Heidi Nyppeli BAC         HYL  
  17 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  18 shelam Pyry Caarlo Sanna Holkko LAGU         HYL  
  19 shelam KIPINÄ Funnytail Place In The Sun Stiina Alikoski- Salminen VAS         HYL  
  20 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  21 mudi Kiuru Mecseki Bundás Pacsirta Antonia Guss WOFF         HYL  

29.4.2017 C agilityrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 tarupi Metka Yacatis Ärna Af Träskkulla Johanna Koivusaari BAC 42,61 3,29 -4,39 0 -4,39 LUVA SERT
2 22 shelam Juju Myhappiness Lots Of Love Anne Autio K-PKK 42,05 3,33 -4,95 5 5  
  24 norfte Prinz Suffix Red Jacket Jessica Ljung BAC         HYL  
  27 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS         HYL  
  29 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  31 parson Una Scotstyles Sport Starlet Johanna Heinoja K-PKK         HYL  
  32 auster Gibson Anemoneniityn Gibson Henrietta Vinkka-Hänninen LAKKE         HYL  
  23 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         POIS  

29.4.2017 C agilityrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE 35,75 4,28 -10,25 0 -10,25 LUVA
2 38 karkar Fanni Vihteljärven Fanni Josefiina Uusihonko HU-PU 44,75 3,42 -1,25 0 -1,25 LUVA
3 37 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Sami Puska VAU 31,98 4,78 -14,02 5 5  
4 2 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF 42,86 3,57 -3,14 5 5  
  35 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS         HYL  
  36 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU         HYL  
  39 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  40 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  33 belpam Pihla Pinkojan Maracana Teemu Hakanpää AK-6         POIS  
  34 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         POIS  

29.4.2017 C agilityrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 shelam Severi Deliway's Artturi Sanna Holkko LAGU 44,97 3,40 -1,03 0 -1,03 LUVA, SERT
2 46 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen JAT 58,17 2,63 12,17 15 27,17  
  42 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         HYL  
  43 cocspa Liv Coastline Living Loving Maid Taina Lehtonen K-PKK         HYL  
  49 pumi Fiú Napos Zálog Jenni Kiuru OCA         HYL  
  47 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU         POIS  

29.4.2017 C agilityrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU 39,38 3,88 -6,62 0 -6,62 LUVA, SERT
2 50 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU 44,87 3,41 -1,13 5 5  
3 52 caiter Greta Wiolamargareta Ulla-Stina Söderlund BAC 52,50 2,91 6,50 0 6,50  
4 53 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU 47,62 3,21 1,62 5 6,62  
5 51 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 53,03 2,88 7,03 0 7,03  
6 54 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 54,34 2,82 8,34 5 13,34  

30.4.2017 A agilityrata, maksi 3, kello 09:35, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 34, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 41,20 4,83 -12,80 0 -12,80  
2 101 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU 43,32 4,59 -10,68 0 -10,68  
3 138 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 45,38 4,39 -8,62 0 -8,62  
4 129 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 40,00 4,97 -14,00 5 5  
5 102 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,98 4,86 -13,02 5 5  
6 107 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 41,07 4,84 -12,93 5 5  
7 113 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 46,20 4,31 -7,80 5 5  
8 120 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU 58,06 3,43 4,06 5 9,06  
9 105 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 44,20 4,50 -9,80 10 10  
10 133 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU 52,55 3,79 -1,45 10 10  
11 123 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU 51,47 3,87 -2,53 30 30  
  100 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK         HYL  
  103 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  108 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  112 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  114 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6         HYL  
  115 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  116 valpai Woody Kowhai Noname Warrior Henna Hautakoski SIEVI         HYL  
  117 auskel Putte Hyvänenaika Atzo Saija Sillanpää JKF         HYL  
  118 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  119 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  121 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA         HYL  
  122 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF         HYL  
  124 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU         HYL  
  125 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  126 belpam Messi No-How Zulu's Star Kirsi Liimatainen OKK         HYL  
  127 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         HYL  
  128 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  132 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY         HYL  
  134 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  135 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU         HYL  
  136 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  137 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         HYL  
  139 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  106 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         POIS  

30.4.2017 A agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 34, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 163 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF 40,79 4,09 -6,21 0 -6,21  
2 166 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 40,90 4,08 -6,10 0 -6,10  
3 156 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 46,68 3,58 -0,32 0 -0,32 SERT-A
4 165 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK 37,34 4,47 -9,66 5 5  
5 45 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE 44,63 3,74 -2,37 5 5  
6 140 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 45,25 3,69 -1,75 5 5  
7 144 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK 51,12 3,27 4,12 5 9,12  
8 162 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU 52,20 3,20 5,20 10 15,20  
9 145 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 63,90 2,61 16,90 5 21,90  
  48 shelam Severi Deliway's Artturi Sanna Holkko LAGU         HYL  
  141 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  142 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF         HYL  
  143 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF         HYL  
  146 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  147 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  148 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  150 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU         HYL  
  152 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA         HYL  
  153 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  154 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  155 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK         HYL  
  158 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  159 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  160 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  161 shelam Zäkä Sleepless Kickin' In Tomas Berglund RAGIT         HYL  
  164 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  167 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  168 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS         HYL  
  169 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Pia Prest K-PKK         HYL  
  170 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  171 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  172 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  173 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund RAGIT         HYL  
  174 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK         HYL  
  149 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         POIS  
  157 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF         POIS  

30.4.2017 A agilityrata, mini 3, kello 16:25, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 22, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 195 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 39,92 4,18 -6,08 0 -6,08  
2 178 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja Liisa Mäenpää LAGU 40,46 4,13 -5,54 0 -5,54  
3 199 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 41,96 3,98 -4,04 0 -4,04  
4 197 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF 44,44 3,76 -1,56 0 -1,56  
5 188 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 40,57 4,12 -5,43 5 5  
6 181 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 45,07 3,70 -0,93 5 5  
7 179 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 47,46 3,52 1,46 5 6,46  
8 198 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 49,88 3,35 3,88 10 13,88  
  55 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  175 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  176 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  182 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS         HYL  
  184 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  185 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK         HYL  
  186 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  187 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  189 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS         HYL  
  191 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  193 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  194 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  196 affenp Manki Love-Dane's Artturi-Sakari Riitta-Liisa Karhunen K-PKK         HYL  
  201 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY         HYL  
  183 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Timo Teileri VAS         POIS  

30.4.2017 B hyppyrata, maksi 3, kello 08:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 36, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 35,03 5,02 -9,97 0 -9,97  
2 125 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU 35,68 4,93 -9,32 0 -9,32 SERT-H
3 118 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 37,26 4,72 -7,74 0 -7,74  
4 114 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6 37,58 4,68 -7,42 0 -7,42  
5 138 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 37,99 4,63 -7,01 0 -7,01  
6 134 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 39,86 4,41 -5,14 0 -5,14  
7 127 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 43,42 4,05 -1,58 0 -1,58  
8 116 valpai Woody Kowhai Noname Warrior Henna Hautakoski SIEVI 46,47 3,79 1,47 0 1,47  
9 139 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 34,49 5,10 -10,51 5 5  
10 107 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 38,13 4,62 -6,87 5 5  
11 103 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU 44,21 3,98 -0,79 5 5  
12 133 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU 47,09 3,74 2,09 5 7,09  
13 105 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 36,76 4,79 -8,24 10 10  
14 132 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY 39,38 4,47 -5,62 10 10  
15 121 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA 39,64 4,44 -5,36 10 10  
16 115 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 40,73 4,32 -4,27 10 10  
17 126 belpam Messi No-How Zulu's Star Kirsi Liimatainen OKK 40,29 4,37 -4,71 15 15  
18 112 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU 51,09 3,44 6,09 10 16,09  
  100 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK         HYL  
  101 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  102 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  108 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  109 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  110 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund RAGIT         HYL  
  113 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  117 auskel Putte Hyvänenaika Atzo Saija Sillanpää JKF         HYL  
  119 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  120 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  122 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF         HYL  
  123 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU         HYL  
  124 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU         HYL  
  128 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  130 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  135 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU         HYL  
  136 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  137 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         HYL  
  106 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         POIS  
  131 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         POIS  

30.4.2017 B hyppyrata, medi 3, kello 15:51, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 29, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK 31,14 5,27 -11,86 0 -11,86  
2 166 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 32,30 5,08 -10,70 0 -10,70  
3 158 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE 33,40 4,91 -9,60 0 -9,60  
4 173 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund RAGIT 34,58 4,74 -8,42 0 -8,42  
5 143 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 37,92 4,32 -5,08 0 -5,08  
6 144 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK 39,42 4,16 -3,58 0 -3,58  
7 168 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS 39,79 4,12 -3,21 0 -3,21  
8 169 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Pia Prest K-PKK 37,30 4,40 -5,70 5 5  
9 161 shelam Zäkä Sleepless Kickin' In Tomas Berglund RAGIT 38,46 4,26 -4,54 5 5  
10 152 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 38,94 4,21 -4,06 5 5  
11 167 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE 40,40 4,06 -2,60 5 5  
12 155 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK 42,45 3,86 -0,55 10 10  
13 145 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 55,20 2,97 12,20 0 12,20  
  140 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  141 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  142 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF         HYL  
  146 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  147 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  148 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  153 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  154 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  156 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  159 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  162 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         HYL  
  163 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  164 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  170 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  171 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  174 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK         HYL  
  149 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         POIS  
  157 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF         POIS  
  165 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK         POIS  
  172 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         POIS  

30.4.2017 B hyppyrata, mini 3, kello 15:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 21, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 188 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 29,73 5,52 -13,27 0 -13,27  
2 194 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 29,91 5,48 -13,09 0 -13,09  
3 187 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU 31,58 5,19 -11,42 0 -11,42  
4 191 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 33,19 4,94 -9,81 0 -9,81  
5 176 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU 33,28 4,93 -9,72 0 -9,72  
6 195 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 34,12 4,81 -8,88 0 -8,88  
7 181 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 34,75 4,72 -8,25 0 -8,25  
8 199 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 35,67 4,60 -7,33 0 -7,33  
9 182 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS 36,72 4,47 -6,28 0 -6,28  
10 198 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 37,88 4,33 -5,12 0 -5,12  
11 192 caiter Tytus Alta Carya Tytus Heli Kalander WOFF 38,86 4,22 -4,14 0 -4,14  
12 179 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 39,37 4,17 -3,63 0 -3,63  
13 178 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja Liisa Mäenpää LAGU 35,91 4,57 -7,09 5 5  
14 196 affenp Manki Love-Dane's Artturi-Sakari Riitta-Liisa Karhunen K-PKK 38,25 4,29 -4,75 5 5  
15 189 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS 40,82 4,02 -2,18 5 5  
16 197 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF 47,54 3,45 4,54 10 14,54  
  175 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  177 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  184 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  185 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK         HYL  
  193 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  190 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Anne Teileri VAS         POIS  

30.4.2017 C agilityrata, maksi 3, kello 10:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,43 4,84 -11,57 0 -11,57  
2 122 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF 39,13 4,75 -10,87 0 -10,87 SERT-A
3 118 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 41,54 4,48 -8,46 0 -8,46  
4 113 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 42,40 4,39 -7,60 0 -7,60  
5 138 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 43,76 4,25 -6,24 0 -6,24  
6 124 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 52,37 3,55 2,37 0 2,37  
7 105 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 41,26 4,51 -8,74 5 5  
8 128 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU 43,03 4,32 -6,97 5 5  
9 119 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK 45,04 4,13 -4,96 5 5  
10 111 borcol Daami Eyewitness Girl Power Kati Kangasaho OCA 47,11 3,95 -2,89 5 5  
11 120 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU 57,45 3,24 7,45 0 7,45  
12 123 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU 43,45 4,28 -6,55 10 10  
13 116 valpai Woody Kowhai Noname Warrior Henna Hautakoski SIEVI 57,92 3,21 7,92 5 12,92  
14 127 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY 59,25 3,14 9,25 10 19,25  
15 115 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 70,36 2,64 20,36 10 30,36  
  100 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK         HYL  
  103 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  107 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  108 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  109 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  112 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  114 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6         HYL  
  117 auskel Putte Hyvänenaika Atzo Saija Sillanpää JKF         HYL  
  121 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA         HYL  
  125 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  126 belpam Messi No-How Zulu's Star Kirsi Liimatainen OKK         HYL  
  129 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  131 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         HYL  
  132 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY         HYL  
  133 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU         HYL  
  134 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  135 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU         HYL  
  136 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  137 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         HYL  
  104 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  106 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         POIS  
  139 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         POIS  

30.4.2017 C agilityrata, medi 3, kello 13:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK 36,64 4,67 -11,36 0 -11,36  
2 146 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 36,85 4,64 -11,15 0 -11,15  
3 172 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 37,82 4,52 -10,18 0 -10,18 SERT-A
4 170 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 38,10 4,49 -9,90 0 -9,90  
5 166 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 38,32 4,46 -9,68 0 -9,68  
6 142 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF 38,78 4,41 -9,22 0 -9,22  
7 173 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund RAGIT 39,41 4,34 -8,59 0 -8,59  
8 140 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 43,17 3,96 -4,83 0 -4,83  
9 152 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 47,75 3,58 -0,25 0 -0,25  
10 144 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK 51,45 3,32 3,45 0 3,45  
11 155 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK 43,04 3,97 -4,96 5 5  
12 143 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 49,00 3,49 1,00 5 6,00  
13 150 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU 61,74 2,77 13,74 0 13,74  
  45 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE         HYL  
  141 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  145 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU         HYL  
  148 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  151 brater Daco Angelico Duracell Tiina Syrjä WOFF         HYL  
  153 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  154 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  156 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  157 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF         HYL  
  158 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  159 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  160 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  161 shelam Zäkä Sleepless Kickin' In Tomas Berglund RAGIT         HYL  
  162 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         HYL  
  163 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  164 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  167 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  168 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS         HYL  
  169 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Pia Prest K-PKK         HYL  
  174 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK         HYL  
  147 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU       20    
  149 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         POIS  

30.4.2017 C agilityrata, mini 3, kello 17:10, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 195 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 39,40 4,26 -7,60 0 -7,60  
2 188 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 39,61 4,24 -7,39 0 -7,39  
3 176 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU 39,83 4,22 -7,17 0 -7,17  
4 181 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 42,67 3,94 -4,33 0 -4,33  
5 197 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF 43,51 3,86 -3,49 0 -3,49  
6 191 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 41,96 4,00 -5,04 5 5  
7 179 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 49,96 3,36 2,96 5 7,96  
8 193 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU 41,47 4,05 -5,53 10 10  
9 201 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 43,49 3,86 -3,51 10 10  
  175 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  180 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  182 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS         HYL  
  186 jackru Nipsu Yhenjyty Onnuako Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  187 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  189 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS         HYL  
  196 affenp Manki Love-Dane's Artturi-Sakari Riitta-Liisa Karhunen K-PKK         HYL  
  198 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS         HYL  
  199 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU         HYL  
  200 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  183 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Timo Teileri VAS         POIS  

30.4.2017 D hyppyrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 31, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 28,86 5,61 -12,14 0 -12,14 SERT-H AVA-H
2 131 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU 29,65 5,46 -11,35 0 -11,35  
3 104 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 29,94 5,41 -11,06 0 -11,06  
4 105 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 32,16 5,04 -8,84 0 -8,84  
5 132 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY 32,63 4,97 -8,37 0 -8,37  
6 137 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE 33,19 4,88 -7,81 0 -7,81  
7 138 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 33,27 4,87 -7,73 0 -7,73  
8 113 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 33,76 4,80 -7,24 0 -7,24  
9 120 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU 43,67 3,71 2,67 0 2,67  
10 103 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU 40,51 4,00 -0,49 5 5  
  100 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK         HYL  
  102 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  107 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  108 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  110 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund RAGIT         HYL  
  111 borcol Daami Eyewitness Girl Power Kati Kangasaho OCA         HYL  
  112 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  114 x-rotu Lara Lara Jenni Mäki AK-6         HYL  
  115 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  116 valpai Woody Kowhai Noname Warrior Henna Hautakoski SIEVI         HYL  
  117 auskel Putte Hyvänenaika Atzo Saija Sillanpää JKF         HYL  
  119 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  122 borcol Fun Jolly Agile Fabulous Fib Carina Wikman JKF         HYL  
  123 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU         HYL  
  124 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU         HYL  
  125 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  126 belpam Messi No-How Zulu's Star Kirsi Liimatainen OKK         HYL  
  129 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  130 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  135 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU         HYL  
  136 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  106 borcol Veeti Bearpon's Veeti Milla Laitila ACTIV         POIS  
  127 shelam Kassu Pähkinäpolun Aamu-Usva Marjut Järvinen KSKY         POIS  
  139 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         POIS  

30.4.2017 D hyppyrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 29, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 cocspa Alf Namusillan Kynönen Sanna Veijola TORKK 31,29 5,18 -9,71 0 -9,71  
2 158 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE 33,27 4,87 -7,73 0 -7,73 SERT-H
3 141 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU 33,68 4,81 -7,32 0 -7,32  
4 164 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE 33,96 4,77 -7,04 0 -7,04  
5 155 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK 34,29 4,72 -6,71 0 -6,71  
6 156 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 34,99 4,63 -6,01 0 -6,01  
7 168 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS 38,13 4,25 -2,87 0 -2,87  
8 140 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 33,65 4,81 -7,35 5 5  
9 152 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 40,15 4,03 -0,85 5 5  
10 143 koohon Bono Tuulikaislan Yang Prisca Janne Fagerholm JKF 41,81 3,88 0,81 5 5,81  
11 174 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK 39,54 4,10 -1,46 10 10  
  142 shelam Piki Pähkinäpolun Aamu-Utu Saija Nyström JKF         HYL  
  144 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK         HYL  
  146 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  147 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  148 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  151 brater Daco Angelico Duracell Tiina Syrjä WOFF         HYL  
  153 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  157 koohon Prince Dixmix Beauty Boys Bonsai Anette Fagerholm JKF         HYL  
  159 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  160 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  161 shelam Zäkä Sleepless Kickin' In Tomas Berglund RAGIT         HYL  
  163 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  166 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  167 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  169 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Pia Prest K-PKK         HYL  
  170 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  172 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  173 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund RAGIT         HYL  

30.4.2017 D hyppyrata, mini 3, kello 18:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 espves Ebba Bonachón Ebba Tanja Pitkänen RAUMA 36,61 4,53 -6,39 0 -6,39  
2 200 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU 41,25 4,02 -1,75 0 -1,75  
3 177 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Miia Kortesluoma KSKY 43,14 3,85 0,14 0 0,14  
4 179 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 46,25 3,59 3,25 0 3,25  
5 188 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 35,10 4,73 -7,90 5 5  
6 181 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 46,48 3,57 3,48 5 8,48  
7 182 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS 48,65 3,41 5,65 5 10,65  
8 196 affenp Manki Love-Dane's Artturi-Sakari Riitta-Liisa Karhunen K-PKK 44,46 3,73 1,46 10 11,46  
  175 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  176 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  180 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  187 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  192 caiter Tytus Alta Carya Tytus Heli Kalander WOFF         HYL  
  193 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  195 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  197 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  198 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS         HYL  
  199 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU         HYL  
  190 käävil Kiiru Inwhite Hasty Impression Anne Teileri VAS         POIS