Kilpailu, paikka Seinäjoki, järjestäjä Lakeuden Agilityurheilijat ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [A Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3]

12.11.2016 A agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 auspai Myyti Zharmant's Cappuccino Jari Johansson K-PKK 36,96 4,11 -10,04 0 -10,04 LUVA
2 2 valpai Lilli Jasin Jokin Sinussa Jutta Emma Haanpää WALAT 44,93 3,38 -2,07 0 -2,07 LUVA, SERT
3 14 gorset Nero Xenaran Imaginary Hero Melina Kaihoniemi VAS 45,98 3,31 -1,02 0 -1,02 LUVA
4 19 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS 32,21 4,72 -14,79 5 5  
5 16 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 38,76 3,92 -8,24 5 5  
6 3 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 41,18 3,69 -5,82 5 5  
7 22 borcol Boston Moptopia's Lost In Translation Veijo Vetoniemi LAGU 46,25 3,29 -0,75 5 5  
8 17 kulnou Beeda Angelica Heidi Talvitie OKK 47,44 3,20 0,44 5 5,44  
9 1 auspai Lexie Golden Oldie´s Dressed For Success Madeleine Björklund JKF 52,92 2,87 5,92 10 15,92  
10 23 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH 56,36 2,70 9,36 15 24,36  
11 18 pitcol TUISKU Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK 68,54 2,22 21,54 20 41,54  
12 21 x-rotu Roxie Roxie Ulrika Björklund JKF 74,47 2,04 27,47 15 42,47  
  5 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  6 pirset Ronja Douedal's Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  8 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  9 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  10 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  11 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  12 auskel Keeta Yacatis Happy-Daydream Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  13 borcol Jedi Story Goes Hot N Cold Sanni Koskiniemi K-PKK         HYL  
  15 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF         HYL  
  20 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  4 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         POIS  

12.11.2016 A agilityrata, medi 1, kello 10:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 novnou Jade Sancandy's Galamity Jane Jenni Perälä LAKKE 35,76 4,25 -11,24 0 -11,24 LUVA
2 29 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU 41,04 3,70 -5,96 0 -5,96 LUVA
3 25 espves Piparminttu Kirsun Piparminttu Sirkka Paananen SSKK 43,10 3,53 -3,90 5 5  
4 32 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 60,54 2,51 13,54 10 23,54  
  24 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  26 slapko Essi Lecibsin Kerhi Johanna Salmi KAUKO         HYL  
  27 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU         HYL  
  28 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK         HYL  
  30 shelam Chico White Coastal Little Glick Ellinor Johansson JKF         HYL  
  33 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK         HYL  

12.11.2016 A agilityrata, mini 1, kello 10:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 0,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU 40,15 0,37 -6,85 0 -6,85 LUVA
2 34 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 51,52 0,29 4,52 5 9,52  
3 36 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU 42,37 0,35 -4,63 15 15  
4 39 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 54,62 0,28 7,62 10 17,62  
  35 toyvil Lilly Liken Lumoava Liljaana Ann-Sofi Loo VAS         HYL  
  37 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE         HYL  
  40 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         HYL  
  41 kääpin Justiina Tiny Dragon's Playing With Fire Heli Rinta-Rasula LAKKE         HYL  

12.11.2016 A agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU 42,38 3,99 -6,62 5 5  
2 47 x-rotu Cara Cara Ruusa Eloniemi TAMSK 47,16 3,58 -1,84 5 5  
3 46 x-rotu Molly Molly Heidi Slögs WOFF 55,68 3,04 6,68 0 6,68  
4 59 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki PAHA 53,10 3,18 4,10 5 9,10  
5 50 whippe Spooky Refined Moon Maniac Kati Rasku K-PKK 55,44 3,05 6,44 10 16,44  
6 51 borcol Vilja Frau Fortuna La Isla Bonita Jonna Peltonen BAC 38,34 4,41 -10,66 20 20  
  43 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Elina Rönnholm OCA         HYL  
  44 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         HYL  
  48 borcol Capo Amazeme Smart Illusion Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  52 belpam Herkku Pysäkin Fiona Henna Syrjälä OCA         HYL  
  53 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  54 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  55 borcol Sansa Myytin Valon Valtameri Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  56 x-rotu Nemi Nemi Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  57 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  
  58 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Maija Viitanen LAGU         HYL  
  45 novnou Gini Tollerbay Dallas Texas Kati Koto KSKK         POIS  

12.11.2016 A agilityrata, medi 2, kello 16:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen LAGU 45,57 3,71 -3,43 0 -3,43 LUVA
2 65 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU 53,65 3,15 4,65 0 4,65  
3 63 shelam Dexter Pähkinäpolun Briljantti Nina Roos JKF 49,65 3,40 0,65 10 10,65  
  62 parson Peppi Karvahaalarin Pikku Piia Antti Harinen K-PKK         HYL  

12.11.2016 A agilityrata, mini 2, kello 16:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU 46,40 3,64 -2,60 0 -2,60 LUVA
2 72 lanhee Sakura Werona Sirpa Ahola LAGU 47,74 3,54 -1,26 0 -1,26 LUVA
3 71 kääsna Rölli Xtravaschnauza Henriette Johanna Havinen VAS 62,31 2,71 13,31 5 18,31  
  73 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK         HYL  
  74 cavspa Taisto Emmiidan Spicy Black Pepper Jenna Kivimäki LAGU         HYL  
  75 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU         HYL  
  76 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina-Talvikki Saarela VAS         HYL  
  67 jackru Uuno Saaristonsiirin Seilor Sari Nevanpää LAGU         POIS  

12.11.2016 B agilityrata, maksi 1, kello 10:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS 32,47 4,62 -13,53 0 -13,53 LUVA, SERT
2 22 borcol Boston Moptopia's Lost In Translation Veijo Vetoniemi LAGU 36,72 4,09 -9,28 0 -9,28 LUVA
3 10 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE 29,49 5,09 -16,51 5 5  
4 17 kulnou Beeda Angelica Heidi Talvitie OKK 42,98 3,49 -3,02 5 5  
5 14 gorset Nero Xenaran Imaginary Hero Melina Kaihoniemi VAS 41,27 3,63 -4,73 10 10  
6 23 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH 51,44 2,92 5,44 5 10,44  
7 1 auspai Lexie Golden Oldie´s Dressed For Success Madeleine Björklund JKF 48,61 3,09 2,61 15 17,61  
8 13 borcol Jedi Story Goes Hot N Cold Sanni Koskiniemi K-PKK 50,56 2,97 4,56 20 24,56  
  3 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  5 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  6 pirset Ronja Douedal's Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  7 auspai Myyti Zharmant's Cappuccino Jari Johansson K-PKK         HYL  
  8 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  9 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         HYL  
  11 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  12 auskel Keeta Yacatis Happy-Daydream Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  15 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF         HYL  
  16 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU         HYL  
  18 pitcol TUISKU Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK         HYL  
  20 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  21 x-rotu Roxie Roxie Ulrika Björklund JKF         HYL  
  2 valpai Lilli Jasin Jokin Sinussa Jutta Emma Haanpää WALAT         POIS  
  4 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         POIS  

12.11.2016 B agilityrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU 38,44 3,90 -7,56 0 -7,56 LUVA
2 26 slapko Essi Lecibsin Kerhi Johanna Salmi KAUKO 48,83 3,07 2,83 0 2,83  
  24 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  25 espves Piparminttu Kirsun Piparminttu Sirkka Paananen SSKK         HYL  
  27 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU         HYL  
  28 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK         HYL  
  30 shelam Chico White Coastal Little Glick Ellinor Johansson JKF         HYL  
  31 novnou Jade Sancandy's Galamity Jane Jenni Perälä LAKKE         HYL  
  32 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  33 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK         HYL  

12.11.2016 B agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 toyvil Lilly Liken Lumoava Liljaana Ann-Sofi Loo VAS 46,63 3,22 0,63 10 10,63  
  34 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU         HYL  
  36 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  37 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE         HYL  
  38 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  39 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU         HYL  
  40 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         HYL  
  41 kääpin Justiina Tiny Dragon's Playing With Fire Heli Rinta-Rasula LAKKE         HYL  

12.11.2016 B agilityrata, maksi 2, kello 14:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU 30,89 5,24 -17,11 0 -17,11 LUVA
2 54 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU 36,42 4,45 -11,58 0 -11,58 LUVA
3 52 belpam Herkku Pysäkin Fiona Henna Syrjälä OCA 38,30 4,23 -9,70 0 -9,70 LUVA
4 45 novnou Gini Tollerbay Dallas Texas Kati Koto KSKK 40,00 4,05 -8,00 0 -8,00 SERT
5 51 borcol Vilja Frau Fortuna La Isla Bonita Jonna Peltonen BAC 37,25 4,35 -10,75 5 5  
6 57 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK 39,50 4,10 -8,50 5 5  
7 49 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU 46,98 3,45 -1,02 5 5  
8 43 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Elina Rönnholm OCA 41,48 3,90 -6,52 10 10  
9 50 whippe Spooky Refined Moon Maniac Kati Rasku K-PKK 53,12 3,05 5,12 5 10,12  
10 46 x-rotu Molly Molly Heidi Slögs WOFF 69,52 2,33 21,52 15 36,52  
  47 x-rotu Cara Cara Ruusa Eloniemi TAMSK         HYL  
  48 borcol Capo Amazeme Smart Illusion Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  53 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  55 borcol Sansa Myytin Valon Valtameri Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  56 x-rotu Nemi Nemi Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  58 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Maija Viitanen LAGU         HYL  
  59 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki PAHA         HYL  

12.11.2016 B agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE 39,59 4,09 -8,41 0 -8,41 SERT
2 65 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU 47,40 3,42 -0,60 0 -0,60 LUVA
3 63 shelam Dexter Pähkinäpolun Briljantti Nina Roos JKF 44,60 3,63 -3,40 5 5  
4 60 isllam Marsa Aitiorannan Marsa Mjallhvit Heidi Slögs WOFF 48,53 3,34 0,53 5 5,53  
5 62 parson Peppi Karvahaalarin Pikku Piia Antti Harinen K-PKK 53,24 3,04 5,24 15 20,24  
  64 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen LAGU         HYL  

12.11.2016 B agilityrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 lanhee Sakura Werona Sirpa Ahola LAGU 46,76 3,46 -1,24 5 5  
2 70 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE 48,80 3,32 0,80 5 5,80  
3 73 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK 47,46 3,41 -0,54 10 10  
4 68 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU 51,14 3,17 3,14 10 13,14  
5 77 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU 52,93 3,06 4,93 10 14,93  
6 71 kääsna Rölli Xtravaschnauza Henriette Johanna Havinen VAS 81,82 1,98 33,82 5 38,82  
  69 kääsna Vili Willy Lee Black Fairplay Anni Rintamäki LAGU         HYL  
  74 cavspa Taisto Emmiidan Spicy Black Pepper Jenna Kivimäki LAGU         HYL  
  75 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU         HYL  
  76 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina-Talvikki Saarela VAS         HYL  
  67 jackru Uuno Saaristonsiirin Seilor Sari Nevanpää LAGU         POIS  

12.11.2016 C hyppyrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE 24,31 5,80 -16,69 0 -16,69  
2 5 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU 25,13 5,61 -15,87 0 -15,87 LUVA
3 20 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE 27,83 5,07 -13,17 0 -13,17  
4 7 auspai Myyti Zharmant's Cappuccino Jari Johansson K-PKK 30,43 4,63 -10,57 0 -10,57  
5 9 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC 32,58 4,33 -8,42 0 -8,42 LUVA
6 15 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF 28,77 4,90 -12,23 5 5  
7 16 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 30,10 4,68 -10,90 5 5  
8 8 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS 41,32 3,41 0,32 5 5,32  
9 18 pitcol TUISKU Maple Yard Mad Max Jaana Harjunen SSKK 41,94 3,36 0,94 5 5,94  
10 17 kulnou Beeda Angelica Heidi Talvitie OKK 32,63 4,32 -8,37 10 10  
11 23 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH 48,61 2,90 7,61 10 17,61  
  1 auspai Lexie Golden Oldie´s Dressed For Success Madeleine Björklund JKF         HYL  
  11 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  12 auskel Keeta Yacatis Happy-Daydream Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  13 borcol Jedi Story Goes Hot N Cold Sanni Koskiniemi K-PKK         HYL  
  14 gorset Nero Xenaran Imaginary Hero Melina Kaihoniemi VAS         HYL  
  21 x-rotu Roxie Roxie Ulrika Björklund JKF         HYL  
  2 valpai Lilli Jasin Jokin Sinussa Jutta Emma Haanpää WALAT         POIS  
  4 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         POIS  

12.11.2016 C hyppyrata, medi 1, kello 12:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 espves Piparminttu Kirsun Piparminttu Sirkka Paananen SSKK 30,27 4,66 -10,73 0 -10,73  
2 27 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU 37,76 3,73 -3,24 0 -3,24 LUVA
3 26 slapko Essi Lecibsin Kerhi Johanna Salmi KAUKO 39,48 3,57 -1,52 0 -1,52 LUVA, SERT
4 28 pumi Toivo Scirpasta Jellemes Kirsi Wacklin K-PKK 43,71 3,23 2,71 0 2,71  
5 30 shelam Chico White Coastal Little Glick Ellinor Johansson JKF 41,21 3,42 0,21 10 10,21  
  24 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  29 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  31 novnou Jade Sancandy's Galamity Jane Jenni Perälä LAKKE         HYL  
  33 shelam Elvis Elvisvonorres Brittina Ylijääskö K-PKK         HYL  

12.11.2016 C hyppyrata, mini 1, kello 12:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU 30,55 4,61 -10,45 0 -10,45  
2 34 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 41,97 3,36 0,97 0 0,97  
3 38 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU 36,41 3,87 -4,59 5 5  
4 37 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE 37,35 3,78 -3,65 10 10  
5 41 kääpin Justiina Tiny Dragon's Playing With Fire Heli Rinta-Rasula LAKKE 50,73 2,78 9,73 5 14,73  
6 39 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 50,81 2,78 9,81 15 24,81  
  35 toyvil Lilly Liken Lumoava Liljaana Ann-Sofi Loo VAS         HYL  
  36 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  40 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         HYL  

12.11.2016 C hyppyrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 13, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE 34,59 3,99 -3,41 0 -3,41 LUVA
2 45 novnou Gini Tollerbay Dallas Texas Kati Koto KSKK 34,79 3,97 -3,21 0 -3,21 LUVA
  19 borcol Marwin Tiwian's Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS         HYL  
  43 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Elina Rönnholm OCA         HYL  
  47 x-rotu Cara Cara Ruusa Eloniemi TAMSK         HYL  
  49 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU         HYL  
  50 whippe Spooky Refined Moon Maniac Kati Rasku K-PKK         HYL  
  54 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  55 borcol Sansa Myytin Valon Valtameri Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  56 x-rotu Nemi Nemi Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  57 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  
  58 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Maija Viitanen LAGU         HYL  
  59 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki PAHA         HYL  

12.11.2016 C hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 parson Peppi Karvahaalarin Pikku Piia Antti Harinen K-PKK 38,54 3,58 0,54 0 0,54  
2 65 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU 40,56 3,40 2,56 0 2,56  
3 61 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU 51,61 2,67 13,61 5 18,61  
  64 espves Lobo Concurrido Lobo Leena Järvinen LAGU         HYL  

12.11.2016 C hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU 36,22 3,81 -1,78 0 -1,78 LUVA
2 70 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE 41,18 3,35 3,18 5 8,18  
3 72 lanhee Sakura Werona Sirpa Ahola LAGU 40,79 3,38 2,79 10 12,79  
4 71 kääsna Rölli Xtravaschnauza Henriette Johanna Havinen VAS 47,25 2,92 9,25 5 14,25  
  76 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina-Talvikki Saarela VAS 78,32 1,76 40,32 10 HYL  
  67 jackru Uuno Saaristonsiirin Seilor Sari Nevanpää LAGU         HYL  
  68 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  69 kääsna Vili Willy Lee Black Fairplay Anni Rintamäki LAGU         HYL  
  73 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK         HYL  
  74 cavspa Taisto Emmiidan Spicy Black Pepper Jenna Kivimäki LAGU         HYL  
  75 shelam Siru Starsteps Minelli Jenna Kuusiluoma LAGU         HYL  

13.11.2016 A agilityrata, maksi 3, kello 9:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 41,36 4,81 -13,64 0 -13,64  
2 98 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 42,29 4,71 -12,71 0 -12,71  
3 93 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU 45,08 4,41 -9,92 0 -9,92  
4 123 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6 48,88 4,07 -6,12 0 -6,12 A-SERT
5 113 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ 45,36 4,39 -9,64 5 5  
6 79 borcol Luna Eyewitness Gold Dust Katja Valkki VAS 46,59 4,27 -8,41 5 5  
7 112 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 46,69 4,26 -8,31 5 5  
8 105 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 57,19 3,48 2,19 5 7,19  
9 114 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK 43,00 4,63 -12,00 10 10  
10 117 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 47,17 4,22 -7,83 10 10  
11 106 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Marjo Keturi VAS 50,87 3,91 -4,13 15 15  
12 94 sakpai Ani Aufgeweckt Annabella Kati Rasku K-PKK 67,24 2,96 12,24 5 17,24  
  81 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  82 borcol Pörje Timtam Sirpa Ahola LAGU         HYL  
  83 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  84 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  85 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  86 espves Aatu Perrofan Turcominio Abran Virpi Lappalainen KPSH         HYL  
  87 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  88 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  89 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK         HYL  
  90 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  91 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  92 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK         HYL  
  97 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  99 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  100 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  101 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6         HYL  
  102 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         HYL  
  103 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  104 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  107 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU         HYL  
  110 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  115 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM         HYL  
  116 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  118 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  121 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  122 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  200 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT         HYL  
  201 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY         HYL  
  78 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA         POIS  
  80 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         POIS  
  108 borcol Rontti Von Schneeland Jadediah Katja Valkki VAS         POIS  

13.11.2016 A agilityrata, medi 3, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 38, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 43,20 4,61 -11,80 0 -11,80  
2 149 kromfo Zero A'mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK 43,81 4,54 -11,19 0 -11,19  
3 132 kesvil Tuua Woolly Bohemia's American Beauty Taina Airaksinen ACTIV 43,82 4,54 -11,18 0 -11,18  
4 164 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK 47,23 4,21 -7,77 0 -7,77  
5 126 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU 52,30 3,81 -2,70 0 -2,70  
6 144 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 57,40 3,47 2,40 0 2,40  
7 159 cocspa Honey Two Pine's Runway Ella Korpela K-PKK 59,54 3,34 4,54 0 4,54  
8 147 cocspa Pepe Namusillan Kaljolainen Tiia Pellonpää LAUKA 48,56 4,10 -6,44 5 5  
9 125 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU 61,45 3,24 6,45 0 6,45  
10 134 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 56,91 3,50 1,91 5 6,91  
11 138 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 53,27 3,74 -1,73 10 10  
12 153 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 53,41 3,73 -1,59 10 10  
13 160 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 67,37 2,95 12,37 0 12,37  
  66 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  124 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  127 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  128 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  129 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  130 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  131 auskar Karkki Woylie's Karkki Aino Kinnunen JAT         HYL  
  133 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  135 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  139 espves Dusty Very Important Pep Pill Day-To-Day Piia Pinola OCA         HYL  
  140 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  141 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila LAGU         HYL  
  142 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  143 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  148 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  150 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  151 espves Nana Cabravos Naranja Sanna Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  152 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA         HYL  
  154 auskel Halla Royal Coctail Hot'n'blue Glow Eveliina Penttilä VAS         HYL  
  155 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS         HYL  
  156 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  157 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  158 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         HYL  
  161 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK         HYL  
  163 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU         HYL  
  146 keesho Lumi Eswood Quaralia Sannamari Lehto JKF         POIS  
  162 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         POIS  

13.11.2016 A agilityrata, mini 3, kello 16:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 28, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU 41,96 4,74 -13,04 0 -13,04  
2 176 käävil Wii Inwhite Love Twister Ann-Cathrine Molander JKF 42,28 4,71 -12,72 0 -12,72  
3 182 parson Manu Scotstyles Flying Tintin Sonja Marjamäki KPSH 44,19 4,50 -10,81 0 -10,81  
4 167 shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU 49,55 4,02 -5,45 0 -5,45  
5 189 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY 46,67 4,26 -8,33 5 5  
6 181 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 51,49 3,87 -3,51 5 5  
7 187 käävil Ilona Evona's Beautiful Hope Tuula Jokipelto PCTEAM 55,05 3,62 0,05 5 5,05  
8 165 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 58,24 3,42 3,24 5 8,24  
9 180 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 57,53 3,46 2,53 15 17,53  
  166 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  168 jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine Maaria Kumpula LAGU         HYL  
  169 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  171 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY         HYL  
  172 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  175 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU         HYL  
  177 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK         HYL  
  178 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  179 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  183 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  184 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  185 borter Sini Verticaltail's Fancy Katja Valkki VAS         HYL  
  186 cavspa Klara Golden Macy's Glamour Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  188 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  191 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  192 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja-Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  194 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  195 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  196 borter Nea Verticaltail's Gloria Tauno Markkula JKF         HYL  
  173 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Kaija Vierimaa LAGU         POIS  

13.11.2016 B agilityrata, maksi 3, kello 10:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 42, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 35,87 5,10 -14,13 0 -14,13  
2 105 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 47,00 3,89 -3,00 0 -3,00 SERT-A
3 79 borcol Luna Eyewitness Gold Dust Katja Valkki VAS 38,07 4,81 -11,93 5 5  
4 97 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU 39,78 4,60 -10,22 5 5  
5 117 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 40,24 4,55 -9,76 5 5  
6 106 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Marjo Keturi VAS 41,89 4,37 -8,11 5 5  
7 100 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS 43,07 4,25 -6,93 5 5  
8 115 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 46,30 3,95 -3,70 10 10  
9 86 espves Aatu Perrofan Turcominio Abran Virpi Lappalainen KPSH 49,98 3,66 -0,02 15 15  
10 110 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU 53,35 3,43 3,35 15 18,35  
11 107 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU 49,10 3,73 -0,90 20 20  
  81 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  82 borcol Pörje Timtam Sirpa Ahola LAGU         HYL  
  83 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  84 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  85 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  87 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  88 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  89 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK         HYL  
  90 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  91 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  92 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK         HYL  
  93 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU         HYL  
  94 sakpai Ani Aufgeweckt Annabella Kati Rasku K-PKK         HYL  
  98 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK         HYL  
  99 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH         HYL  
  101 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6         HYL  
  102 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         HYL  
  103 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  104 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  111 pitcol Roki Ruffenuff Rolling Rhythm Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  112 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK         HYL  
  113 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ         HYL  
  114 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK         HYL  
  116 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  118 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  120 borcol Tikki Quasi Animato Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  121 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  122 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  123 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         HYL  
  200 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT         HYL  
  201 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY         HYL  
  78 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA         POIS  
  80 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         POIS  
  108 borcol Rontti Von Schneeland Jadediah Katja Valkki VAS         POIS  

13.11.2016 B agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 37, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 36,12 5,07 -13,88 0 -13,88  
2 128 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 36,89 4,96 -13,11 0 -13,11  
3 155 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS 39,76 4,60 -10,24 0 -10,24  
4 133 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 41,74 4,38 -8,26 0 -8,26  
5 153 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 41,60 4,40 -8,40 5 5  
6 144 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 53,61 3,41 3,61 5 8,61  
7 160 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 60,98 3,00 10,98 5 15,98  
  124 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  125 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  126 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU         HYL  
  127 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  129 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  130 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  131 auskar Karkki Woylie's Karkki Aino Kinnunen JAT         HYL  
  132 kesvil Tuua Woolly Bohemia's American Beauty Taina Airaksinen ACTIV         HYL  
  134 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA         HYL  
  135 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  138 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  139 espves Dusty Very Important Pep Pill Day-To-Day Piia Pinola OCA         HYL  
  140 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  141 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila LAGU         HYL  
  142 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  143 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  147 cocspa Pepe Namusillan Kaljolainen Tiia Pellonpää LAUKA         HYL  
  148 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  149 kromfo Zero A'mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK         HYL  
  150 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  151 espves Nana Cabravos Naranja Sanna Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  152 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA         HYL  
  154 auskel Halla Royal Coctail Hot'n'blue Glow Eveliina Penttilä VAS         HYL  
  156 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  157 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA         HYL  
  158 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         HYL  
  159 cocspa Honey Two Pine's Runway Ella Korpela K-PKK         HYL  
  161 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK         HYL  
  163 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU         HYL  
  164 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK         HYL  
  136 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         POIS  
  146 keesho Lumi Eswood Quaralia Sannamari Lehto JKF         POIS  
  162 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         POIS  

13.11.2016 B agilityrata, mini 3, kello 17:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 29, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU 31,44 4,93 -12,56 0 -12,56  
2 176 käävil Wii Inwhite Love Twister Ann-Cathrine Molander JKF 34,12 4,54 -9,88 0 -9,88  
3 184 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU 37,45 4,14 -6,55 0 -6,55  
4 194 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY 37,76 4,11 -6,24 0 -6,24  
5 192 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja-Liisa Mäenpää LAGU 41,17 3,77 -2,83 0 -2,83  
6 187 käävil Ilona Evona's Beautiful Hope Tuula Jokipelto PCTEAM 43,06 3,60 -0,94 0 -0,94  
7 180 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 44,36 3,49 0,36 0 0,36  
8 196 borter Nea Verticaltail's Gloria Tauno Markkula JKF 45,70 3,39 1,70 0 1,70  
9 167 shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU 40,03 3,87 -3,97 5 5  
10 191 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA 41,17 3,77 -2,83 5 5  
11 174 bicfri Sunny Charmandelan Fun In The Sun Anneli Näätänen PAWS 51,40 3,02 7,40 0 7,40  
12 186 cavspa Klara Golden Macy's Glamour Åsa-Johanna Löf BAC 47,22 3,28 3,22 5 8,22  
13 168 jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine Maaria Kumpula LAGU 48,36 3,20 4,36 5 9,36  
14 183 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU 40,23 3,85 -3,77 10 10  
15 175 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 50,21 3,09 6,21 10 16,21  
  165 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA         HYL  
  166 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  169 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  171 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY         HYL  
  172 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  177 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK         HYL  
  178 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  179 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  181 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU         HYL  
  182 parson Manu Scotstyles Flying Tintin Sonja Marjamäki KPSH         HYL  
  185 borter Sini Verticaltail's Fancy Katja Valkki VAS         HYL  
  188 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL  
  189 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  195 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  173 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Kaija Vierimaa LAGU         POIS  

13.11.2016 C hyppyrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 43, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Diego Trust Your Heart Glen Timo Sutinen ACE 29,61 5,47 -12,39 0 -12,39  
2 200 borcol Ultra Littleland's Ultra Bra Elina Kalenius JAT 30,18 5,37 -11,82 0 -11,82  
3 114 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK 31,00 5,23 -11,00 0 -11,00  
4 117 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 31,75 5,10 -10,25 0 -10,25  
5 118 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 32,23 5,03 -9,77 0 -9,77  
6 92 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK 32,31 5,01 -9,69 0 -9,69  
7 104 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT 32,38 5,00 -9,62 0 -9,62  
8 103 auspai Tikru Hazelmoor Xantippe Maria Mäkelä PCTEAM 32,51 4,98 -9,49 0 -9,49  
9 93 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Mika Rahunen PIRKU 34,59 4,68 -7,41 0 -7,41  
10 106 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Marjo Keturi VAS 35,37 4,58 -6,63 0 -6,63  
11 110 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU 35,76 4,53 -6,24 0 -6,24  
12 109 pyrpal Tomu Tottakai Napoleon Kati Kuuttila LAGU 37,11 4,36 -4,89 0 -4,89  
13 105 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 38,62 4,20 -3,38 0 -3,38  
14 90 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU 42,83 3,78 0,83 0 0,83  
15 79 borcol Luna Eyewitness Gold Dust Katja Valkki VAS 31,62 5,12 -10,38 5 5  
16 201 auspai Perla Kariluodon Aroviiriäinen Kirsi Vuorenmaa KSKY 32,21 5,03 -9,79 5 5  
17 113 borcol Jope Microvenator Rami Tervo ÄETSÄ 34,09 4,75 -7,91 5 5  
18 112 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 35,91 4,51 -6,09 5 5  
19 99 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH 37,79 4,29 -4,21 5 5  
20 97 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU 34,48 4,70 -7,52 10 10  
21 85 x-rotu Ansa Ansa Mari Hakkarainen LAGU 35,65 4,54 -6,35 10 10  
22 107 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU 41,38 3,91 -0,62 10 10  
23 120 borcol Tikki Quasi Animato Niina Järvelä K-PKK 36,95 4,38 -5,05 15 15  
24 115 suusna Tupu Tintenfass Qingdao Suvi Lamminpää PCTEAM 44,76 3,62 2,76 15 17,76  
25 94 sakpai Ani Aufgeweckt Annabella Kati Rasku K-PKK 49,81 3,25 7,81 10 17,81  
  81 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  82 borcol Pörje Timtam Sirpa Ahola LAGU         HYL  
  83 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  84 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  86 espves Aatu Perrofan Turcominio Abran Virpi Lappalainen KPSH         HYL  
  87 borcol Fizz Absinth Czech Fan Lotta Tervo ÄETSÄ         HYL  
  88 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  91 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  95 auspai Rauha Ardiente Negrita Fina Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  98 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK         HYL  
  100 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  101 borcol Osku Look Like Spark For Life Terhi Junnila AK-6         HYL  
  102 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         HYL  
  111 pitcol Roki Ruffenuff Rolling Rhythm Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  116 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  119 belpat Nenä Tarkatan Jade Heli Oinonen SSKK         HYL  
  122 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  123 auskel Rinka Nallikallion Kaitse O Unelma Jetta Virtanen AK-6         HYL  
  78 samoje Rose Jääkiteen Brianna Pirjo Ekholm WECA         POIS  
  80 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         POIS  
  108 borcol Rontti Von Schneeland Jadediah Katja Valkki VAS         POIS  
  121 belpag Rico-Petteri Gerico-G Dell'alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         POIS  

13.11.2016 C hyppyrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 37, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 espves Zip Bonachón Manzano Taru Mäkinen RAUMA 30,90 5,24 -7,10 0 -7,10  
2 145 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 31,51 5,14 -6,49 0 -6,49  
3 150 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 32,78 4,94 -5,22 0 -5,22 SERT-H
4 147 cocspa Pepe Namusillan Kaljolainen Tiia Pellonpää LAUKA 33,57 4,83 -4,43 0 -4,43  
5 152 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA 33,63 4,82 -4,37 0 -4,37  
6 138 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 33,96 4,77 -4,04 0 -4,04  
7 161 snauts Ruuti Tacillan Yes Of Course Jonna Kuparinen K-PKK 34,64 4,68 -3,36 0 -3,36  
8 151 espves Nana Cabravos Naranja Sanna Yli-Sissala LAKKE 36,74 4,41 -1,26 0 -1,26  
9 157 cocspa Netta Namusillan Sikuriina Marianne Helander WECA 36,76 4,41 -1,24 0 -1,24  
10 134 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 40,99 3,95 2,99 0 2,99  
11 154 auskel Halla Royal Coctail Hot'n'blue Glow Eveliina Penttilä VAS 42,27 3,83 4,27 0 4,27  
12 125 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU 42,79 3,79 4,79 0 4,79  
13 129 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 32,76 4,95 -5,24 5 5  
14 130 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF 35,63 4,55 -2,37 5 5  
15 148 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU 42,97 3,77 4,97 5 9,97  
16 135 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE 43,47 3,73 5,47 5 10,47  
17 137 espves Mii Bonachón Mirasol Liisa Haapsaari MYNSK 44,18 3,67 6,18 5 11,18  
18 155 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS 40,46 4,00 2,46 10 12,46  
19 139 espves Dusty Very Important Pep Pill Day-To-Day Piia Pinola OCA 46,46 3,49 8,46 5 13,46  
20 159 cocspa Honey Two Pine's Runway Ella Korpela K-PKK 43,38 3,73 5,38 10 15,38  
21 127 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 44,74 3,62 6,74 10 16,74  
22 141 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila LAGU 45,87 3,53 7,87 10 17,87  
23 163 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU 51,19 3,16 13,19 5 18,19  
  124 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  126 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU         HYL  
  128 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  131 auskar Karkki Woylie's Karkki Aino Kinnunen JAT         HYL  
  132 kesvil Tuua Woolly Bohemia's American Beauty Taina Airaksinen ACTIV         HYL  
  133 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  140 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  142 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  143 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  144 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  149 kromfo Zero A'mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK         HYL  
  156 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  158 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         HYL  
  164 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK         HYL  
  136 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         POIS  
  146 keesho Lumi Eswood Quaralia Sannamari Lehto JKF         POIS  
  162 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         POIS  

13.11.2016 C hyppyrata, mini 3, kello 18:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 28, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 190 shelam Tirri Bluemeadow's Instant Love Anni Komulainen HU-PU 32,58 5,09 -13,42 0 -13,42  
2 166 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 32,75 5,07 -13,25 0 -13,25  
3 182 parson Manu Scotstyles Flying Tintin Sonja Marjamäki KPSH 33,37 4,97 -12,63 0 -12,63  
4 179 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 35,26 4,71 -10,74 0 -10,74  
5 181 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 37,62 4,41 -8,38 0 -8,38  
6 185 borter Sini Verticaltail's Fancy Katja Valkki VAS 37,67 4,41 -8,33 0 -8,33  
7 180 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 38,23 4,34 -7,77 0 -7,77  
8 165 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 41,38 4,01 -4,62 0 -4,62  
9 177 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK 41,74 3,98 -4,26 0 -4,26  
10 192 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja-Liisa Mäenpää LAGU 42,29 3,92 -3,71 0 -3,71  
11 168 jackru Pepi Rapunzellin Xmen Wolverine Maaria Kumpula LAGU 43,90 3,78 -2,10 0 -2,10  
12 170 shelam Ralli Mocha Anni Komulainen HU-PU 33,35 4,98 -12,65 5 5  
13 187 käävil Ilona Evona's Beautiful Hope Tuula Jokipelto PCTEAM 44,17 3,76 -1,83 5 5  
14 175 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 48,84 3,40 2,84 5 7,84  
15 184 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU 43,70 3,80 -2,30 10 10  
16 174 bicfri Sunny Charmandelan Fun In The Sun Anneli Näätänen PAWS 52,51 3,16 6,51 5 11,51  
  167 shelam Indian Amarantes Vanille Noire Pia Lumme LAGU         HYL  
  169 shelam Stella Sleepless Eleventh Hour Miia Kortesluoma KSKY         HYL  
  172 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  176 käävil Wii Inwhite Love Twister Ann-Cathrine Molander JKF         HYL  
  178 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  183 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  186 cavspa Klara Golden Macy's Glamour Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  189 shelam Aida Safirrubir Winter Pearl Sonja Lehtilä KSKY         HYL  
  191 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  194 käävil Näpsä Sarahill Everlasting Love Justiina Mahlamäki KSKY         HYL  
  196 borter Nea Verticaltail's Gloria Tauno Markkula JKF         HYL  
  171 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY       5    
  173 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Kaija Vierimaa LAGU         POIS