Kilpailu 13.3.2016, paikka Seinäjoki, järjestäjä Lakeuden Agilityurheilijat ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [A Mini 3] [A Medi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 09:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 30, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK 35,58 4,50 -10,42 0 -10,42  
2 122 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 37,52 4,26 -8,48 0 -8,48  
3 107 belpat Cummá Willow Creek Qaletaqa Anne Hiltunen LAGU 45,65 3,51 -0,35 0 -0,35 SERT-A
4 119 porves Picku Elfstone Samba Shot Sami Puska VAU 38,09 4,20 -7,91 5 5  
5 130 belpag Netta Je M 'appelle Roulette Marita Roos SBPKY 52,74 3,03 6,74 15 21,74  
  100 belpag Rico-Petteri Gerico Dell`alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  101 auspai Shake Wirneen Harhalaaki Marjo Hannula LAGU         HYL  
  102 auskel Jami Eyespy Yammy Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  103 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  104 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU         HYL  
  105 borcol Milo Sheepchaser's Frasse Niina Leinonen LAGU         HYL  
  109 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  110 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  112 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK         HYL  
  113 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         HYL  
  114 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  115 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  116 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  117 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE         HYL  
  120 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  121 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  123 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK         HYL  
  124 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW         HYL  
  125 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  127 borcol Gimma Eyewitness Still Lovin'ewe Kati Kangasaho OCA         HYL  
  128 belpat Maisa Dodo Deabei Sanna Kivimäki OKK         HYL  
  129 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  131 borcol Flamme Krauholt Rafferty Niina Leinonen LAGU         HYL  
  132 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Sofia Stens PAWS         HYL  
  133 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  64 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         POIS  
  118 belpag Kirma Sonata A Av Thargelion Heidi Kailio LAGU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 10:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 32, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borcol Gimma Eyewitness Still Lovin'ewe Kati Kangasaho OCA 34,30 4,49 -6,70 0 -6,70  
2 124 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 34,99 4,40 -6,01 0 -6,01  
3 122 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 35,27 4,37 -5,73 0 -5,73  
4 117 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 37,06 4,16 -3,94 0 -3,94  
5 100 belpag Rico-Petteri Gerico Dell`alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO 38,35 4,02 -2,65 0 -2,65  
6 104 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 40,07 3,84 -0,93 0 -0,93  
7 106 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK 36,05 4,27 -4,95 5 5  
8 112 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK 36,44 4,23 -4,56 5 5  
9 119 porves Picku Elfstone Samba Shot Sami Puska VAU 39,12 3,94 -1,88 5 5  
10 126 auspai Shake Wirneen Harhalaaki Tuula Panu LAGU 37,73 4,08 -3,27 10 10  
11 128 belpat Maisa Dodo Deabei Sanna Kivimäki OKK 42,78 3,60 1,78 10 11,78  
12 114 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU 35,98 4,28 -5,02 15 15  
13 115 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 51,97 2,96 10,97 5 15,97  
14 130 belpag Netta Je M 'appelle Roulette Marita Roos SBPKY 48,80 3,16 7,80 10 17,80  
15 108 mudi Rigó Kilvan Gyöztes Ronaldo Tiina Renfors LAGU 53,92 2,86 12,92 10 22,92  
  102 auskel Jami Eyespy Yammy Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  103 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  105 borcol Milo Sheepchaser's Frasse Niina Leinonen LAGU         HYL  
  107 belpat Cummá Willow Creek Qaletaqa Anne Hiltunen LAGU         HYL  
  109 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  110 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  111 borcol Dixi Sanmar Dixi Tarja Ahola LAGU         HYL  
  113 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         HYL  
  116 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  120 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  121 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  123 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK         HYL  
  125 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  129 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  131 borcol Flamme Krauholt Rafferty Niina Leinonen LAGU         HYL  
  132 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Sofia Stens PAWS         HYL  
  133 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  118 belpag Kirma Sonata A Av Thargelion Heidi Kailio LAGU         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 11:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 24, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borcol Gimma Eyewitness Still Lovin'ewe Kati Kangasaho OCA 36,44 4,75 -9,56 0 -9,56  
2 124 borcol Hertz Eyewitness Soulmate Jenni Leino LAW 37,19 4,65 -8,81 0 -8,81  
3 106 borcol Fresco Shadoway's Midnight Magic Anders Kronqvist K-PKK 37,61 4,60 -8,39 0 -8,39  
4 104 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 43,12 4,01 -2,88 0 -2,88  
5 116 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK 41,45 4,17 -4,55 5 5  
6 110 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU 44,41 3,90 -1,59 5 5  
7 129 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU 45,04 3,84 -0,96 5 5  
8 122 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 39,91 4,34 -6,09 10 10  
9 123 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK 53,13 3,26 7,13 5 12,13  
10 120 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 46,24 3,74 0,24 15 15,24  
11 130 belpag Netta Je M 'appelle Roulette Marita Roos SBPKY 53,68 3,22 7,68 15 22,68  
  100 belpag Rico-Petteri Gerico Dell`alta Via Sari Lähteenmäki KAUKO         HYL  
  102 auskel Jami Eyespy Yammy Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  103 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  109 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  111 borcol Dixi Sanmar Dixi Tarja Ahola LAGU         HYL  
  112 borcol Zeta Shadoway's Final Fantasy Johanna Kronqvist K-PKK         HYL  
  114 auspai Keke Ounou Mahtava Merirosvo Satu Ylisiurua-Hemminki LAGU         HYL  
  115 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  117 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE         HYL  
  119 porves Picku Elfstone Samba Shot Sami Puska VAU         HYL  
  125 borcol Ysi Tending Native Anders Kronqvist K-PKK         HYL  
  132 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Sofia Stens PAWS         HYL  
  133 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  105 borcol Milo Sheepchaser's Frasse Niina Leinonen LAGU         POIS  
  131 borcol Flamme Krauholt Rafferty Niina Leinonen LAGU         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 23, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU 39,62 4,37 -8,38 0 -8,38 SERT-A, Ava
2 155 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja-Liisa Mäenpää LAGU 40,77 4,24 -7,23 0 -7,23  
3 153 kääpin Käpy Kinghill's All Night Long Liis Tönnov LAGU 43,62 3,97 -4,38 0 -4,38  
4 136 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja-Liisa Mäenpää LAGU 43,67 3,96 -4,33 0 -4,33  
5 157 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 43,86 3,94 -4,14 0 -4,14  
6 149 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS 44,76 3,87 -3,24 0 -3,24  
7 143 auster Roosa Somehow She's Howgirl Katriina Hautala LAKKE 52,11 3,32 4,11 0 4,11  
8 152 käävil Wii Inwhite Love Twister Ann-Cathrine Molander JKF 35,05 4,94 -12,95 5 5  
9 135 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU 45,03 3,84 -2,97 5 5  
10 147 shelam Pepsi Sopuriinan Bertil Anne Autio K-PKK 46,05 3,76 -1,95 5 5  
11 151 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS 46,93 3,69 -1,07 5 5  
12 139 cavspa Klara Golden Macy´s Glamour Åsa-Johanna Löf BAC 47,07 3,67 -0,93 10 10  
13 144 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF 53,75 3,22 5,75 10 15,75  
  137 jackru Elvi Elvi Essi Svan LAKKE         HYL  
  138 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen LAKKE         HYL  
  140 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  141 kääsna Ada Pro Auctore Cortina Nigra Simo Suoranta VAS         HYL  
  142 mittel Miki Mikälie Lentotähti Renja Vanne PAHA         HYL  
  145 käävil Minttu Mooncrystal´s Kiss An Angel Heidi Hellström BAC         HYL  
  148 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  150 bichav Wilda Tequilaville's Xtravaganza Helena Aspfors PAWS         HYL  
  154 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Henri Kaprio ATD         HYL  
  156 caiter Scouser Pepeto's Bosco Heli Kalander WOFF         HYL  
  146 shelam Vili Black Sara's Summer Son Anna-Maija Kursula LAGU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 25, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK 37,35 4,63 -9,65 0 -9,65  
2 168 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS 41,27 4,19 -5,73 0 -5,73 SERT-A
3 179 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU 44,12 3,92 -2,88 0 -2,88  
4 171 cocspa Tarmo Two Pine's Gyrojet Nea Niemi BAC 46,69 3,70 -0,31 0 -0,31  
5 175 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU 37,26 4,64 -9,74 5 5  
6 159 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS 37,38 4,63 -9,62 5 5  
7 174 kromfo Zero A´mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK 38,07 4,54 -8,93 5 5  
8 183 shelam Ässä Bumtsi Bum Yankee Doodle Dundee Kaija Vierimaa LAGU 39,41 4,39 -7,59 5 5  
9 169 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK 47,69 3,63 0,69 5 5,69  
10 177 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 48,83 3,54 1,83 5 6,83  
11 186 espves Nana Cabravos Naranja Sanna Yli-Sissala LAKKE 44,34 3,90 -2,66 10 10  
  160 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  161 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK         HYL  
  163 isllam Dyri Aitiorannan Dyri Dagdraumur Heidi Slögs WOFF         HYL  
  165 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  166 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         HYL  
  170 brater Daco Angelico Duracell Tiina Syrjä WOFF         HYL  
  176 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         HYL  
  178 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  180 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  181 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS         HYL  
  182 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  184 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  185 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU         HYL  
  187 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  162 pyrpap Lilli Entre Nous L´épinette Noire Penita Pilve TAMSK         POIS  
  167 lagrom Muru Lago D'amoren Pesciolina Peter Sippola LAGU         POIS  
  173 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme SCHAPE         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 13:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 24, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 shelam Pepsi Sopuriinan Bertil Anne Autio K-PKK 39,84 4,07 -4,16 0 -4,16  
2 157 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 41,34 3,92 -2,66 0 -2,66 SERT-A
3 136 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja-Liisa Mäenpää LAGU 43,30 3,74 -0,70 0 -0,70  
4 155 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja-Liisa Mäenpää LAGU 35,76 4,53 -8,24 5 5  
5 149 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS 40,72 3,98 -3,28 5 5  
  134 kääsna Kitty Heathkeeper's I Did It My Way Jessica Kock WOFF         HYL  
  135 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU         HYL  
  137 jackru Elvi Elvi Essi Svan LAKKE         HYL  
  138 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen LAKKE         HYL  
  139 cavspa Klara Golden Macy´s Glamour Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  140 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  141 kääsna Ada Pro Auctore Cortina Nigra Simo Suoranta VAS         HYL  
  142 mittel Miki Mikälie Lentotähti Renja Vanne PAHA         HYL  
  143 auster Roosa Somehow She's Howgirl Katriina Hautala LAKKE         HYL  
  144 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  145 käävil Minttu Mooncrystal´s Kiss An Angel Heidi Hellström BAC         HYL  
  148 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  150 bichav Wilda Tequilaville's Xtravaganza Helena Aspfors PAWS         HYL  
  151 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  152 käävil Wii Inwhite Love Twister Ann-Cathrine Molander JKF         HYL  
  153 kääpin Käpy Kinghill's All Night Long Liis Tönnov LAGU         HYL  
  154 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Henri Kaprio ATD         HYL  
  156 caiter Scouser Pepeto's Bosco Heli Kalander WOFF         HYL  
  158 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  146 shelam Vili Black Sara's Summer Son Anna-Maija Kursula LAGU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 13:55, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 29, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 espves Nana Cabravos Naranja Sanna Yli-Sissala LAKKE 40,65 3,98 -2,35 0 -2,35 SERT-A
2 185 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU 39,17 4,14 -3,83 5 5  
3 169 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK 42,56 3,81 -0,44 5 5  
4 164 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 46,33 3,50 3,33 5 8,33  
5 177 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 47,11 3,44 4,11 5 9,11  
6 183 shelam Ässä Bumtsi Bum Yankee Doodle Dundee Kaija Vierimaa LAGU 40,92 3,96 -2,08 10 10  
7 181 espves Lyyti Caraydan Jitterbug Timo Teileri VAS 45,59 3,55 2,59 20 22,59  
8 187 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU 54,01 3,00 11,01 15 26,01  
  159 espves Espera Zorrazo Minaya Timo Teileri VAS         HYL  
  160 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  161 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK         HYL  
  162 pyrpap Lilli Entre Nous L´épinette Noire Penita Pilve TAMSK         HYL  
  163 isllam Dyri Aitiorannan Dyri Dagdraumur Heidi Slögs WOFF         HYL  
  165 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  166 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         HYL  
  168 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         HYL  
  170 brater Daco Angelico Duracell Tiina Syrjä WOFF         HYL  
  171 cocspa Tarmo Two Pine's Gyrojet Nea Niemi BAC         HYL  
  172 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  173 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme SCHAPE         HYL  
  174 kromfo Zero A´mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK         HYL  
  175 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  176 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         HYL  
  178 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  179 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  180 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  182 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  184 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  167 lagrom Muru Lago D'amoren Pesciolina Peter Sippola LAGU         POIS  
  175 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU            

A agilityrata, mini 3, kello 15:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 152 käävil Wii Inwhite Love Twister Ann-Cathrine Molander JKF 35,50 4,68 -12,50 0 -12,50  
2 154 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Henri Kaprio ATD 37,75 4,40 -10,25 0 -10,25  
3 149 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS 44,38 3,74 -3,62 0 -3,62  
4 157 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 44,74 3,71 -3,26 0 -3,26  
5 138 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen LAKKE 48,08 3,45 0,08 0 0,08  
6 134 kääsna Kitty Heathkeeper's I Did It My Way Jessica Kock WOFF 57,45 2,89 9,45 20 29,45  
  135 shelam Kessu Taimitarhan Keisari Eetu Rajala REKKU         HYL  
  136 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja-Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  137 jackru Elvi Elvi Essi Svan LAKKE         HYL  
  139 cavspa Klara Golden Macy´s Glamour Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  140 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  144 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  147 shelam Pepsi Sopuriinan Bertil Anne Autio K-PKK         HYL  
  148 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  150 bichav Wilda Tequilaville's Xtravaganza Helena Aspfors PAWS         HYL  
  151 käävil Dafi Flying Step's Quickstep Janika Majasaari VAS         HYL  
  155 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Marja-Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  156 caiter Scouser Pepeto's Bosco Heli Kalander WOFF         HYL  
  158 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  145 käävil Minttu Mooncrystal´s Kiss An Angel Heidi Hellström BAC         POIS  
  146 shelam Vili Black Sara's Summer Son Anna-Maija Kursula LAGU         POIS  
  153 kääpin Käpy Kinghill's All Night Long Liis Tönnov LAGU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 25, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 184 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 35,51 4,68 -12,49 0 -12,49  
2 162 pyrpap Lilli Entre Nous L´épinette Noire Penita Pilve TAMSK 41,39 4,01 -6,61 0 -6,61 SERT-A
3 178 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 42,45 3,91 -5,55 0 -5,55  
4 171 cocspa Tarmo Two Pine's Gyrojet Nea Niemi BAC 48,83 3,40 0,83 0 0,83  
5 161 shelam Riki Dash'ing Junior Jinx Riitta Hautala K-PKK 50,09 3,31 2,09 0 2,09  
6 164 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 52,63 3,15 4,63 0 4,63  
7 185 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU 41,73 3,98 -6,27 5 5  
8 165 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU 52,72 3,15 4,72 15 19,72  
9 163 isllam Dyri Aitiorannan Dyri Dagdraumur Heidi Slögs WOFF 61,56 2,70 13,56 15 28,56  
  160 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  166 mittel Roki Mikälie Äkkilähtö Renja Vanne PAHA         HYL  
  169 shelam Rosso Birasin Dark N Handsome Eva-Maria Karlström K-PKK         HYL  
  170 brater Daco Angelico Duracell Tiina Syrjä WOFF         HYL  
  172 mudi Elma Black Wizard's Ebony Crashtestdummy Tiina Aspegrén K-PKK         HYL  
  173 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme SCHAPE         HYL  
  174 kromfo Zero A´mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK         HYL  
  175 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Anne Huittinen PIRKU         HYL  
  176 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAMSK         HYL  
  177 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA         HYL  
  179 shelam Tellu Kilpop Babette Eija Rauvola LAGU         HYL  
  180 espves Nena Concurrido Lagarta Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  182 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  183 shelam Ässä Bumtsi Bum Yankee Doodle Dundee Kaija Vierimaa LAGU         HYL  
  186 espves Nana Cabravos Naranja Sanna Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  187 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  167 lagrom Muru Lago D'amoren Pesciolina Peter Sippola LAGU         POIS