Kilpailu, paikka Seinäjoki, järjestäjä Lakeuden Agilityurheilijat ry

[A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 1] [A Medi 2] [A Mini 2] [A Maksi 2] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 2] [B Mini 2] [B Maksi 2] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 2] [C Mini 2] [C Maksi 2] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Maksi 3]

11.2.2017 A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV 34,98 4,55 -18,02 0 -18,02 LUVA
2 6 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU 41,58 3,82 -11,42 0 -11,42 LUVA
3 8 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU 42,31 3,76 -10,69 5 5  
4 5 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU 45,64 3,48 -7,36 5 5  
5 7 shelam Pyry Caarlo Sanna Holkko LAGU 51,15 3,11 -1,85 15 15  
  1 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS         HYL  
  10 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  

11.2.2017 A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU 41,90 3,80 -11,10 0 -11,10 LUVA, SERT
2 19 shelam Busan Nuppu Ron Liljedahl JKF 51,76 3,07 -1,24 10 10  
  11 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  15 parson Rona Repoketun Pikku-jätti Riina Puranen LAGU         HYL  
  16 kääpin Justiina Tiny Dragon's Playing With Fire Heli Rinta-Rasula LAKKE         HYL  
  17 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE         HYL  
  18 manter Nirri Rockstyle's Rats Don't Rock Riitta Rautio LAGU         HYL  
  20 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS         HYL  

11.2.2017 A agilityrata, maksi 1, kello 9:45, tuomari Jari Helin, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 holpap Aurora Somatuulen Aurora Alina Dita Trög POPDOG 54,28 2,93 1,28 5 6,28  
2 40 novnou Neea Hupihännän Daisy Elina Niemi-Aro LAGU 57,07 2,79 4,07 5 9,07  
3 33 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 40,76 3,90 -12,24 10 10  
4 29 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS 73,80 2,15 20,80 15 35,80  
  21 auskel Musti Myrsky Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  22 pirset Ronja Douedal's Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  23 belpat Simba Ketunpolun Incredible Sky Eveliina Kivimäki LAGU         HYL  
  24 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Harri Katainen SWAU         HYL  
  26 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  32 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  34 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF         HYL  
  35 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  36 auskel Polkkaa Nallikallion Hammaskeiju Katja Ojansivu LAGU         HYL  
  37 auspai Kake Capricole Come Back Maija Isokangas SWAU         HYL  
  41 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  42 auspai Lenni Pähkähullun Ripan Kannoilla Laura Jokiaho LAGU         HYL  
  43 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  44 pirset Bella Finby Isabella Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  25 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         POIS  
  39 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         POIS  

11.2.2017 A agilityrata, medi 2, kello 16:05, tuomari Jari Helin, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 isllam Marsa Aitiorannan Marsa Mjallhvit Heidi Slögs WOFF 53,06 3,17 1,06 0 1,06  
2 49 shelam Pii Käpäläkoplan Hamppu Anna-Maaria Paasonen HIFI 45,62 3,68 -6,38 5 5  
  48 parson Peppi Karvahaalarin Pikku Piia Antti Harinen K-PKK         HYL  
  50 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU         HYL  
  51 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU         HYL  

11.2.2017 A agilityrata, mini 2, kello 16:05, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU 45,36 3,70 -6,64 0 -6,64 LUVA
2 63 papill Cindy Metsäkeijun Cindy Bettiina Merja Kärkkäinen PJKK 56,44 2,98 4,44 0 4,44  
3 62 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE 54,25 3,10 2,25 10 12,25  
4 58 caiter Greta Wiolamargareta Ulla-Stina Söderlund BAC 68,15 2,46 16,15 15 31,15  
5 54 karmäy vili Kivivainion Vili Anna Barndyk KAUKO 73,50 2,29 21,50 15 36,50  
  53 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU         HYL  
  59 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK         HYL  
  61 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU         HYL  
  64 shelam Meri Frosty Night's Ancelika Merja Mattila JKF         HYL  

11.2.2017 A agilityrata, maksi 2, kello 16:05, tuomari Jari Helin, koirakoita 8, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU 45,61 3,68 -6,39 0 -6,39 LUVA, SERT
2 65 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Sami Puska VAU 39,28 4,28 -12,72 5 5  
3 76 borcol Vilja Frau Fortuna La Isla Bonita Jonna Peltonen BAC 44,49 3,78 -7,51 5 5  
4 74 pon Lalo Flinkbein Mezny Mit Elli Heinilä LAKKE 44,76 3,75 -7,24 5 5  
5 70 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE 60,60 2,77 8,60 0 8,60  
6 72 tsepai Rudi Taabernakkelin Nebojsa Hilla Miettunen POPDOG 43,38 3,87 -8,62 15 15  
  66 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS         HYL  
  67 x-rotu Molly Molly Heidi Slögs WOFF         HYL  
  71 pirset Romeo Douedal's Romeo Heli Lassila LAKKE         POIS  
  73 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK         POIS  

11.2.2017 B agilityrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV 31,61 4,49 -15,39 0 -15,39 LUVA, SERT
2 6 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU 33,77 4,20 -13,23 0 -13,23 LUVA
3 2 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE 38,48 3,69 -8,52 0 -8,52 LUVA
4 3 brater Shira Brashill Ouro De Peca Anna Länsisalmi HSKH 45,16 3,14 -1,84 10 10  
5 1 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS 47,39 3,00 0,39 10 10,39  
  5 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU         HYL  
  7 shelam Pyry Caarlo Sanna Holkko LAGU         HYL  
  8 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU         HYL  
  10 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  

11.2.2017 B agilityrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 parson Rona Repoketun Pikku-jätti Riina Puranen LAGU 48,54 2,92 1,54 10 11,54  
2 17 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE 49,76 2,85 2,76 15 17,76  
3 20 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS 63,32 2,24 16,32 5 21,32  
4 16 kääpin Justiina Tiny Dragon's Playing With Fire Heli Rinta-Rasula LAKKE 63,44 2,24 16,44 10 26,44  
  11 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  13 mittel Jörö Ilowimman Aikapoika Sanna Mäkinen PAHA         HYL  
  14 mittel Hups Ilowimman Aamun Kuiskaus Eero Mäkinen PAHA         HYL  
  18 manter Nirri Rockstyle's Rats Don't Rock Riitta Rautio LAGU         HYL  
  19 shelam Busan Nuppu Ron Liljedahl JKF         HYL  

11.2.2017 B agilityrata, maksi 1, kello 11:20, tuomari Jari Helin, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 auskel Polkkaa Nallikallion Hammaskeiju Katja Ojansivu LAGU 30,53 4,65 -16,47 0 -16,47 LUVA
2 23 belpat Simba Ketunpolun Incredible Sky Eveliina Kivimäki LAGU 32,52 4,37 -14,48 0 -14,48 LUVA
3 40 novnou Neea Hupihännän Daisy Elina Niemi-Aro LAGU 49,70 2,86 2,70 0 2,70  
4 42 auspai Lenni Pähkähullun Ripan Kannoilla Laura Jokiaho LAGU 50,87 2,79 3,87 5 8,87  
5 38 holpap Aurora Somatuulen Aurora Alina Dita Trög POPDOG 56,75 2,50 9,75 5 14,75  
6 41 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU 32,05 4,43 -14,95 20 20  
7 37 auspai Kake Capricole Come Back Maija Isokangas SWAU 37,53 3,78 -9,47 20 20  
  21 auskel Musti Myrsky Tiina Rautaoja K-PKK         HYL  
  22 pirset Ronja Douedal's Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  24 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Harri Katainen SWAU         HYL  
  26 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  27 borcol Mixu Pythagoraan Snowball Hilla Miettunen POPDOG         HYL  
  29 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  32 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  33 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU         HYL  
  34 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF         HYL  
  35 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  43 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  44 pirset Bella Finby Isabella Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  25 espves Niini Notre Dame De Los Cerros De Quinto Camilla Nordblad BAC         POIS  
  39 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         POIS  

11.2.2017 B agilityrata, medi 2, kello 14:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Paula Saarimäki LAGU 47,15 3,22 -0,85 5 5  
2 46 isllam Marsa Aitiorannan Marsa Mjallhvit Heidi Slögs WOFF 50,35 3,02 2,35 5 7,35  
3 47 borter Deco Tirtär Missing Piece Krista Karppinen PAWS 47,46 3,20 -0,54 10 10  
4 49 shelam Pii Käpäläkoplan Hamppu Anna-Maaria Paasonen HIFI 35,52 4,28 -12,48 15 15  
5 48 parson Peppi Karvahaalarin Pikku Piia Antti Harinen K-PKK 60,80 2,50 12,80 15 27,80  
  51 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU         HYL  

11.2.2017 B agilityrata, mini 2, kello 14:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 koohon My Norrfjärdens Samira Regina Birgitta Manninen BAC 45,10 3,37 -2,90 0 -2,90 LUVA
2 59 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK 39,93 3,81 -8,07 5 5  
3 12 jackru Fanni Raaw Nightvision Kaisa Koivisto LAGU 41,85 3,63 -6,15 5 5  
4 53 jackru Bobi Mac Art Aukje Kaisa Koivisto LAGU 45,96 3,31 -2,04 5 5  
5 61 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 46,80 3,25 -1,20 5 5  
6 64 shelam Meri Frosty Night's Ancelika Merja Mattila JKF 40,27 3,78 -7,73 10 10  
7 63 papill Cindy Metsäkeijun Cindy Bettiina Merja Kärkkäinen PJKK 51,16 2,97 3,16 10 13,16  
8 54 karmäy vili Kivivainion Vili Anna Barndyk KAUKO 52,33 2,90 4,33 10 14,33  
8 62 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE 52,33 2,90 4,33 10 14,33  
  55 kääsna Vili Willy Lee Black Fairplay Anni Rintamäki LAGU         HYL  
  57 mittel Mauri Ilowimman Aina Valmis Sanna Mäkinen PAHA         HYL  
  58 caiter Greta Wiolamargareta Ulla-Stina Söderlund BAC         HYL  
  60 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  

11.2.2017 B agilityrata, maksi 2, kello 14:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 32,60 4,66 -15,40 0 -15,40 LUVA, SERT
2 75 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU 41,68 3,65 -6,32 5 5  
3 70 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE 48,40 3,14 0,40 5 5,40  
4 65 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Sami Puska VAU 33,60 4,52 -14,40 20 20  
  66 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS         HYL  
  67 x-rotu Molly Molly Heidi Slögs WOFF         HYL  
  68 valpai Freya Snowpatrols Flammable Freya Juuso Kaipio LAGU         HYL  
  71 pirset Romeo Douedal's Romeo Heli Lassila LAKKE         HYL  
  72 tsepai Rudi Taabernakkelin Nebojsa Hilla Miettunen POPDOG         HYL  
  74 pon Lalo Flinkbein Mezny Mit Elli Heinilä LAKKE         HYL  
  76 borcol Vilja Frau Fortuna La Isla Bonita Jonna Peltonen BAC         HYL  

11.2.2017 C hyppyrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU 31,12 4,72 -17,88 0 -17,88  
2 1 schape Voitto Puuparran Voitto Helena Aspfors PAWS 32,16 4,57 -16,84 0 -16,84 LUVA
3 5 espves Andy Concurrido Doble Ace Riika-Maaria Kivisaari LAGU 33,38 4,40 -15,62 0 -15,62 LUVA, SERT
4 2 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE 33,43 4,40 -15,57 0 -15,57 LUVA, SERT
5 10 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 38,22 3,85 -10,78 0 -10,78  
6 8 walspa Usva Castiog Gotcha Elina Määttä LAGU 39,49 3,72 -9,51 10 10  
7 3 brater Shira Brashill Ouro De Peca Anna Länsisalmi HSKH 45,72 3,21 -3,28 10 10  
  4 isllam Murre Aitiorannan Urrandi Ulfur Heidi Slögs WOFF         HYL  
  7 shelam Pyry Caarlo Sanna Holkko LAGU         HYL  

11.2.2017 C hyppyrata, mini 1, kello 12:20, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 borter Rico Sabotage Americano Liisa Metsälä VAS 34,60 4,25 -14,40 0 -14,40 LUVA
2 17 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE 34,69 4,24 -14,31 0 -14,31  
3 16 kääpin Justiina Tiny Dragon's Playing With Fire Heli Rinta-Rasula LAKKE 45,04 3,26 -3,96 5 5  
4 14 mittel Hups Ilowimman Aamun Kuiskaus Eero Mäkinen PAHA 53,88 2,73 4,88 10 14,88  
5 15 parson Rona Repoketun Pikku-jätti Riina Puranen LAGU 40,35 3,64 -8,65 15 15  
6 13 mittel Jörö Ilowimman Aikapoika Sanna Mäkinen PAHA 45,16 3,26 -3,84 15 15  
  11 parson Kide-Peppiina Green Perry's Disco Dancer Maija Viitanen LAGU         HYL  
  18 manter Nirri Rockstyle's Rats Don't Rock Riitta Rautio LAGU         HYL  
  19 shelam Busan Nuppu Ron Liljedahl JKF         HYL  

11.2.2017 C hyppyrata, maksi 1, kello 12:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 novnou Neea Hupihännän Daisy Elina Niemi-Aro LAGU 50,04 2,94 1,04 0 1,04  
2 37 auspai Kake Capricole Come Back Maija Isokangas SWAU 28,35 5,18 -20,65 5 5  
3 33 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 31,75 4,63 -17,25 5 5  
4 34 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF 42,73 3,44 -6,27 5 5  
5 45 slapko Pikku-Hukka Dagolas Zäyseä Sielu Tuija Selänpää LAGU 43,89 3,35 -5,11 5 5  
6 28 slapko Ano Naavanuttu Ano Maria Lampinen LAGU 43,92 3,35 -5,08 5 5  
7 31 isovil Molla Rejoice Something Else Jaana Keltto JAT 47,72 3,08 -1,28 5 5  
8 32 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF 32,69 4,50 -16,31 10 10  
9 30 pirset Milla Merryview's Irish Poetry Heidi Slögs WOFF 47,66 3,08 -1,34 10 10  
  22 pirset Ronja Douedal's Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  23 belpat Simba Ketunpolun Incredible Sky Eveliina Kivimäki LAGU         HYL  
  24 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Harri Katainen SWAU         HYL  
  26 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  27 borcol Mixu Pythagoraan Snowball Hilla Miettunen POPDOG         HYL  
  29 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  35 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  41 borcol Bella Maple Yard No Way Peter Sippola LAGU         HYL  
  42 auspai Lenni Pähkähullun Ripan Kannoilla Laura Jokiaho LAGU         HYL  
  43 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  44 pirset Bella Finby Isabella Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  39 whippe Lusmu Pikkuliisan Rakas Majesteetti Eija Lähdesmäki MOSH         POIS  

11.2.2017 C hyppyrata, medi 2, kello 13:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Kuka Taiga Doo's Just Do It Kirsi Hyvärinen ACTIV 27,48 4,99 -12,52 0 -12,52 LUVA
2 51 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU 41,92 3,27 1,92 5 6,92  
3 52 isllam Dalla Aitiorannan Dalla Dunros Heidi Slögs WOFF 43,34 3,16 3,34 5 8,34  
4 49 shelam Pii Käpäläkoplan Hamppu Anna-Maaria Paasonen HIFI 29,41 4,66 -10,59 10 10  
5 48 parson Peppi Karvahaalarin Pikku Piia Antti Harinen K-PKK 52,51 2,61 12,51 10 22,51  
6 47 borter Deco Tirtär Missing Piece Krista Karppinen PAWS 57,02 2,40 17,02 15 32,02  

11.2.2017 C hyppyrata, mini 2, kello 13:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 mittel Mauri Ilowimman Aina Valmis Sanna Mäkinen PAHA 34,32 3,99 -5,68 0 -5,68 LUVA
2 59 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK 35,19 3,89 -4,81 0 -4,81 LUVA
3 61 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 36,64 3,74 -3,36 0 -3,36  
4 56 koohon My Norrfjärdens Samira Regina Birgitta Manninen BAC 40,24 3,40 0,24 0 0,24  
5 63 papill Cindy Metsäkeijun Cindy Bettiina Merja Kärkkäinen PJKK 41,98 3,26 1,98 0 1,98  
  55 kääsna Vili Willy Lee Black Fairplay Anni Rintamäki LAGU         HYL  
  60 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  62 lkmäyr Martti Vänkärin Pelimiäs Anne-Mari Kangas LAKKE         HYL  
  64 shelam Meri Frosty Night's Ancelika Merja Mattila JKF         HYL  

11.2.2017 C hyppyrata, maksi 2, kello 13:55, tuomari Jari Helin, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 pvirse Hero Redwhitesilk Eternal Hero Sarianna Kujanen LAGU 32,45 4,22 -7,55 0 -7,55  
2 66 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS 34,40 3,98 -5,60 0 -5,60 LUVA
3 70 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE 38,63 3,55 -1,37 0 -1,37  
4 68 valpai Freya Snowpatrols Flammable Freya Juuso Kaipio LAGU 42,09 3,26 2,09 0 2,09  
5 74 pon Lalo Flinkbein Mezny Mit Elli Heinilä LAKKE 34,85 3,93 -5,15 10 10  
6 67 x-rotu Molly Molly Heidi Slögs WOFF 47,28 2,90 7,28 5 12,28  
7 65 borcol Pantsu Maple Yard Illegalis Sami Puska VAU 27,78 4,93 -12,22 15 15  
  71 pirset Romeo Douedal's Romeo Heli Lassila LAKKE         HYL  
  69 isovil Maisa Snobbhill's Wee Waltzing Mathilda Jaana Keltto JAT         POIS  

12.2.2017 A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 kromfo Zero A'mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK 38,69 4,14 -6,31 0 -6,31  
2 116 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA 40,22 3,98 -4,78 0 -4,78  
3 114 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF 40,43 3,96 -4,57 0 -4,57  
4 123 shelam Elle Amor'jade Definitely Wild Soul Marjo Kuha RAGIT 41,54 3,85 -3,46 0 -3,46  
5 101 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 43,22 3,70 -1,78 0 -1,78  
6 119 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 37,07 4,32 -7,93 5 5  
7 121 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU 44,13 3,63 -0,87 5 5  
8 107 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU 45,87 3,49 0,87 5 5,87  
9 125 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 51,48 3,11 6,48 0 6,48  
10 100 kesvil Fifi Chic Icedance Daniela Prest K-PKK 75,30 2,12 30,30 5 35,30  
  103 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  104 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  105 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  106 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas OKK         HYL  
  108 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  112 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  113 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK         HYL  
  115 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         HYL  
  118 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS         HYL  
  120 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  122 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA         HYL  
  124 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSKK         HYL  
  126 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Daniela Prest K-PKK         HYL  
  127 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  128 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas OKK         HYL  
  129 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU         HYL  
  130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  131 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  102 pumi Hoki Szürkebarát Forint Elina Rönnholm OCA         POIS  

12.2.2017 A agilityrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Jari Helin, koirakoita 22, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU 38,81 4,15 -7,19 0 -7,19  
2 144 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 41,09 3,92 -4,91 0 -4,91 FI-AVA
3 156 tarupi Kukka Koirien Kuuselan Kevät Esikko Päivi Berg K-PKK 41,13 3,91 -4,87 0 -4,87  
4 159 shelam Carla Caravan Ultra Marine Marjo Kuha RAGIT 42,67 3,77 -3,33 0 -3,33  
5 147 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen LAKKE 43,49 3,70 -2,51 0 -2,51  
6 152 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 46,22 3,48 0,22 0 0,22  
7 158 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS 48,75 3,30 2,75 0 2,75  
8 137 shelam Vili Black Sara's Summer Son Anna-Maija Kursula LAGU 46,58 3,46 0,58 5 5,58  
9 155 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 52,56 3,06 6,56 0 6,56  
10 151 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS 53,13 3,03 7,13 5 12,13  
11 148 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU 54,19 2,97 8,19 10 18,19  
12 146 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Mirjam Koivula VAS 60,67 2,65 14,67 10 24,67  
  132 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV         HYL  
  133 pomera Topi Ewejoy Mr Mafia Boss Kirsi Tervo K-PKK         HYL  
  134 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  135 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  138 shelam Miska Myhappiness Elvis On My Mind Hanna Pääkkönen ACTIV         HYL  
  145 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Kaija Vierimaa LAGU         HYL  
  149 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite Sini Rönkkö SWAU         HYL  
  153 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  157 borter Iitu Tirtär Åsa Jussisdottir Krista Karppinen PAWS         HYL  
  210 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  136 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         POIS  
  139 shelam Mini Päättymätön Tuuli Tommi Rintala HARJA         POIS  
  150 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         POIS  

12.2.2017 A agilityrata, maksi 3, kello 14:20, tuomari Jari Helin, koirakoita 39, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 189 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Sanna Katainen SWAU 34,71 4,64 -11,29 0 -11,29  
2 165 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK 36,34 4,43 -9,66 0 -9,66  
3 202 auspai Veera Capricole Flaming Star Maija Isokangas SWAU 38,02 4,24 -7,98 0 -7,98 FI AVA
4 171 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 39,95 4,03 -6,05 0 -6,05  
5 164 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 41,58 3,87 -4,42 0 -4,42  
6 182 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Marjo Keturi VAS 41,81 3,85 -4,19 0 -4,19  
7 190 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK 46,42 3,47 0,42 0 0,42  
8 170 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 39,05 4,12 -6,95 5 5  
9 195 borcol Pörje Timtam Sirpa Ahola LAGU 40,68 3,96 -5,32 5 5  
10 179 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki PAHA 54,01 2,98 8,01 0 8,01  
11 160 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 49,33 3,26 3,33 5 8,33  
12 196 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RFF 37,55 4,29 -8,45 10 10  
13 188 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU 48,90 3,29 2,90 10 12,90  
14 193 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 46,67 3,45 0,67 15 15,67  
15 163 belpat Maisa Dodo Deabei Sanna Kivimäki OKK 49,51 3,25 3,51 15 18,51  
16 174 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 40,90 3,94 -5,10 20 20  
  162 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA         HYL  
  166 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  168 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  169 novnou Gini Tollerbay Dallas Texas Kati Koto KSKK         HYL  
  172 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  173 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU         HYL  
  175 borcol Capo Amazeme Smart Illusion Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  177 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  178 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  180 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  181 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  183 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  184 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  185 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  187 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  191 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  194 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  197 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  198 borcol Indy Pythagoraan Black Pearl Sini Rönkkö SWAU         HYL  
  199 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         HYL  
  201 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  203 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  204 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK         HYL  
  161 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo HARJA         POIS  
  167 viiriä Myran Simfallets Myran Emilia Lindström PAWS         POIS  
  186 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         POIS  

12.2.2017 B agilityrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 30, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 32,27 4,74 -11,73 0 -11,73  
2 121 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU 37,47 4,08 -6,53 0 -6,53 FI-AVA
3 123 shelam Elle Amor'jade Definitely Wild Soul Marjo Kuha RAGIT 37,81 4,05 -6,19 0 -6,19  
4 125 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 44,88 3,41 0,88 0 0,88  
5 129 slapko Nalle Dagolas Lempeä Mieli Tuija Selänpää LAGU 48,72 3,14 4,72 0 4,72  
6 100 kesvil Fifi Chic Icedance Daniela Prest K-PKK 48,97 3,12 4,97 0 4,97  
7 122 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA 35,14 4,35 -8,86 5 5  
8 101 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 37,46 4,08 -6,54 5 5  
9 104 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 38,03 4,02 -5,97 5 5  
10 107 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU 40,88 3,74 -3,12 5 5  
11 118 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS 43,37 3,53 -0,63 5 5  
12 111 koohon Kia Maricosan's Regina Orion Birgitta Manninen BAC 48,00 3,19 4,00 5 9,00  
13 109 isllam Dimma Aitiorannan Dama Dimmalimm Heidi Slögs WOFF 49,54 3,09 5,54 5 10,54  
14 103 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU 52,01 2,94 8,01 10 18,01  
  105 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  106 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas OKK         HYL  
  108 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  112 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  113 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK         HYL  
  114 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  115 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         HYL  
  116 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA         HYL  
  117 kromfo Zero A'mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK         HYL  
  120 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  124 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSKK         HYL  
  126 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Daniela Prest K-PKK         HYL  
  127 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  128 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas OKK         HYL  
  130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA         HYL  
  131 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  102 pumi Hoki Szürkebarát Forint Elina Rönnholm OCA         POIS  

12.2.2017 B agilityrata, mini 3, kello 12:40, tuomari Jari Helin, koirakoita 26, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite Sini Rönkkö SWAU 32,03 4,47 -7,97 0 -7,97  
2 132 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV 32,49 4,40 -7,51 0 -7,51  
3 156 tarupi Kukka Koirien Kuuselan Kevät Esikko Päivi Berg K-PKK 35,26 4,06 -4,74 0 -4,74  
4 147 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen LAKKE 38,44 3,72 -1,56 0 -1,56  
5 159 shelam Carla Caravan Ultra Marine Marjo Kuha RAGIT 35,85 3,99 -4,15 5 5  
6 144 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 36,32 3,94 -3,68 5 5  
7 155 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 45,21 3,16 5,21 0 5,21  
8 157 borter Iitu Tirtär Åsa Jussisdottir Krista Karppinen PAWS 46,54 3,07 6,54 0 6,54  
9 142 bicfri Sunny Charmandelan Fun In The Sun Anneli Näätänen PAWS 46,94 3,05 6,94 0 6,94  
10 151 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS 44,85 3,19 4,85 5 9,85  
11 210 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU 37,20 3,84 -2,80 10 10  
12 137 shelam Vili Black Sara's Summer Son Anna-Maija Kursula LAGU 48,21 2,97 8,21 5 13,21  
13 143 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK 48,22 2,97 8,22 5 13,22  
  133 pomera Topi Ewejoy Mr Mafia Boss Kirsi Tervo K-PKK         HYL  
  134 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  135 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  136 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  138 shelam Miska Myhappiness Elvis On My Mind Hanna Pääkkönen ACTIV         HYL  
  141 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS         HYL  
  145 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Kaija Vierimaa LAGU         HYL  
  146 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Mirjam Koivula VAS         HYL  
  148 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  152 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA         HYL  
  153 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  154 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  158 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS         HYL  
  139 shelam Mini Päättymätön Tuuli Tommi Rintala HARJA         POIS  
  140 shelam Pepsi Sopuriinan Bertil Anne Autio K-PKK         POIS  
  150 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         POIS  

12.2.2017 B agilityrata, maksi 3, kello 15:35, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 41, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK 37,95 4,93 -14,05 0 -14,05  
2 168 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 38,38 4,87 -13,62 0 -13,62 FI AVA
3 187 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW 39,23 4,77 -12,77 0 -12,77  
4 196 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RFF 42,22 4,43 -9,78 0 -9,78  
5 194 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 42,35 4,42 -9,65 0 -9,65  
6 195 borcol Pörje Timtam Sirpa Ahola LAGU 42,61 4,39 -9,39 0 -9,39  
7 165 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK 42,47 4,40 -9,53 5 5  
8 173 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU 44,86 4,17 -7,14 5 5  
9 164 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA 47,65 3,92 -4,35 5 5  
10 202 auspai Veera Capricole Flaming Star Maija Isokangas SWAU 46,88 3,99 -5,12 10 10  
11 176 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU 48,45 3,86 -3,55 10 10  
12 163 belpat Maisa Dodo Deabei Sanna Kivimäki OKK 57,31 3,26 5,31 10 15,31  
13 162 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA 58,96 3,17 6,96 15 21,96  
  160 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU         HYL  
  166 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  167 viiriä Myran Simfallets Myran Emilia Lindström PAWS         HYL  
  169 novnou Gini Tollerbay Dallas Texas Kati Koto KSKK         HYL  
  170 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  171 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU         HYL  
  172 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  174 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS         HYL  
  175 borcol Capo Amazeme Smart Illusion Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  177 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  178 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  179 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki PAHA         HYL  
  180 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  181 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  182 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Marjo Keturi VAS         HYL  
  183 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA         HYL  
  184 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  185 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  188 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  189 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Sanna Katainen SWAU         HYL  
  190 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Ville-Pekka Koto KSKK         HYL  
  191 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  193 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  197 espves Nemo Marikharon Nepido Jenni Hakoniemi LAGU         HYL  
  198 borcol Indy Pythagoraan Black Pearl Sini Rönkkö SWAU         HYL  
  199 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         HYL  
  201 borcol Kone Walking Disaster`s Llangollen Enni Lehtovaara LAGU         HYL  
  203 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  161 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo HARJA         POIS  
  186 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         POIS  

12.2.2017 C hyppyrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Jari Helin, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 31,30 5,30 -16,70 0 -16,70  
2 117 kromfo Zero A'mael Mellon Celeborn Elina Paavola K-PKK 33,20 5,00 -14,80 0 -14,80  
3 128 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas OKK 33,39 4,97 -14,61 0 -14,61  
4 106 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas OKK 33,80 4,91 -14,20 0 -14,20  
5 130 pumi Heili Napos Zendülés Elina Rönnholm OCA 33,96 4,89 -14,04 0 -14,04  
6 112 parson Lissu Bravefellow Larissa Annamaria Ristimäki WECA 35,85 4,63 -12,15 0 -12,15  
7 126 kesvil Pessi Woolly Bohemia's Desert Dust Daniela Prest K-PKK 36,72 4,52 -11,28 0 -11,28  
8 124 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSKK 36,98 4,49 -11,02 0 -11,02  
9 123 shelam Elle Amor'jade Definitely Wild Soul Marjo Kuha RAGIT 37,20 4,46 -10,80 0 -10,80  
10 121 kesvil Jade Pequeño Bonito Alejandra Divertida Marko Salmi LAGU 37,97 4,37 -10,03 0 -10,03  
11 118 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS 41,98 3,95 -6,02 0 -6,02  
12 125 snauts Ria Veerun Diamond Girl Väinö Ojala LAUKA 44,94 3,69 -3,06 0 -3,06  
13 109 isllam Dimma Aitiorannan Dama Dimmalimm Heidi Slögs WOFF 46,28 3,59 -1,72 0 -1,72  
14 111 koohon Kia Maricosan's Regina Orion Birgitta Manninen BAC 47,08 3,53 -0,92 0 -0,92  
15 103 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU 51,18 3,24 3,18 0 3,18  
16 110 manter Haloo Bonwild Catch Me If You Can Fiia-Maria Kivioja LAGU 36,07 4,60 -11,93 5 5  
17 115 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU 42,14 3,94 -5,86 5 5  
18 105 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 43,55 3,81 -4,45 5 5  
19 108 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE 46,28 3,59 -1,72 5 5  
20 100 kesvil Fifi Chic Icedance Daniela Prest K-PKK 53,25 3,12 5,25 5 10,25  
  101 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  104 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  107 shelam Oma Shet Up Simply The Best Hilpi Yli-Jaskari LAGU         HYL  
  113 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK         HYL  
  114 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  116 pumi Sefi Napos Jozefina Elina Rönnholm OCA         HYL  
  122 shelam Muru Shandy's First Kiss Marjo Alander WECA         HYL  
  127 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  131 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Salonen LAKKE         HYL  
  102 pumi Hoki Szürkebarát Forint Elina Rönnholm OCA         POIS  

12.2.2017 C hyppyrata, mini 3, kello 11:50, tuomari Jari Helin, koirakoita 25, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU 32,62 5,09 -15,38 0 -15,38  
2 132 shelam Kirill Taikahännän Prinssi Kirsi Hyvärinen ACTIV 33,57 4,95 -14,43 0 -14,43  
3 145 borter Masa Otterfield Extreme Dudeson Kaija Vierimaa LAGU 35,50 4,68 -12,50 0 -12,50  
4 134 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU 36,41 4,56 -11,59 0 -11,59  
5 144 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Nina Kankaanpää LAGU 36,68 4,53 -11,32 0 -11,32  
6 156 tarupi Kukka Koirien Kuuselan Kevät Esikko Päivi Berg K-PKK 37,53 4,42 -10,47 0 -10,47  
7 141 shelam Pumba Sleepless Hickory Dickory Dock Sofia Stens PAWS 39,24 4,23 -8,76 0 -8,76  
8 147 bicfri Aino Msfunfilipa Sanna Vuorinen LAKKE 39,57 4,20 -8,43 0 -8,43  
9 148 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU 40,21 4,13 -7,79 0 -7,79  
10 143 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK 42,40 3,91 -5,60 0 -5,60  
11 146 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Mirjam Koivula VAS 45,47 3,65 -2,53 0 -2,53  
12 155 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 45,75 3,63 -2,25 0 -2,25  
13 138 shelam Miska Myhappiness Elvis On My Mind Hanna Pääkkönen ACTIV 41,43 4,01 -6,57 5 5  
14 159 shelam Carla Caravan Ultra Marine Marjo Kuha RAGIT 42,31 3,92 -5,69 5 5  
15 152 kääpin Penni Humblepup Goldie Henna Pöysti WECA 46,04 3,61 -1,96 5 5  
16 142 bicfri Sunny Charmandelan Fun In The Sun Anneli Näätänen PAWS 53,72 3,09 5,72 5 10,72  
17 151 parson Jippu Hallin Pilkut Katri Helena Sannamaija Pulkkinen PAWS 53,76 3,09 5,76 15 20,76  
  136 kääpin Pitsi A'dreams Black Katinka Henna Pöysti WECA         HYL  
  137 shelam Vili Black Sara's Summer Son Anna-Maija Kursula LAGU         HYL  
  149 borter Keijo Foo Fighters Ko And Dynamite Sini Rönkkö SWAU         HYL  
  153 kääsna Jilly Doctor's Order Nagata Ann-Christine Beijar WOFF         HYL  
  154 shelam Usva Qtamon Meadow Pipit Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  157 borter Iitu Tirtär Åsa Jussisdottir Krista Karppinen PAWS         HYL  
  158 kleins Maisa Gritty Wiggle's Amnesia Henna Virtala PAWS         HYL  
  210 lägpys Suttu Vinhallan Helmiäinen Sonja Mäkikangas LAGU         HYL  
  139 shelam Mini Päättymätön Tuuli Tommi Rintala HARJA         POIS  
  140 shelam Pepsi Sopuriinan Bertil Anne Autio K-PKK         POIS  
  150 shelam Sidi Päättymätön Elämänilo Janita Kangassalo HARJA         POIS  

12.2.2017 C hyppyrata, maksi 3, kello 16:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 39, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA 33,29 5,11 -12,71 0 -12,71 FI AVA-H
2 183 borcol Lilo Dido From Cranberry Cottage Mia Koivisto RAUMA 36,78 4,62 -9,22 0 -9,22  
3 171 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 36,99 4,60 -9,01 0 -9,01  
4 160 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 40,89 4,16 -5,11 0 -5,11  
5 190 novnou Felix Tollerbay Felix Von Tistel Kati Koto KSKK 43,61 3,90 -2,39 0 -2,39  
6 170 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 34,95 4,86 -11,05 5 5  
7 176 auskel Huumaa Nallikallion Lemmenlahja Katja Ojansivu LAGU 36,38 4,67 -9,62 5 5  
8 173 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU 47,21 3,60 1,21 10 11,21  
9 174 borcol Rafi Piggyland's Unbelievable Boy Anders Stens PAWS 37,31 4,56 -8,69 15 15  
10 162 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA 42,29 4,02 -3,71 20 20  
  164 borcol Bolt Something Like Extra Power Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  165 borcol Midas Eyewitness Modus Operandi Sari Lehto K-PKK         HYL  
  166 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Sofia Stens PAWS         HYL  
  167 viiriä Myran Simfallets Myran Emilia Lindström PAWS         HYL  
  168 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  169 novnou Gini Tollerbay Dallas Texas Kati Koto KSKK         HYL  
  172 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  175 borcol Capo Amazeme Smart Illusion Lotta Lindberg K-PKK         HYL  
  177 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  178 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  179 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki PAHA         HYL  
  180 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  181 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  182 borcol Tiutau Eyewitness Eavesdropper Marjo Keturi VAS         HYL  
  184 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  185 borcol Ira Something Like Campi Dell'orrore Markus Raitanen RAUMA         HYL  
  187 borcol Nadi Eyewitness Me Myself N'eye Jenni Leino LAW         HYL  
  188 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  189 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Sanna Katainen SWAU         HYL  
  192 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  193 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  194 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  195 borcol Pörje Timtam Sirpa Ahola LAGU         HYL  
  196 borcol Peli Myytin Aseistariisumistyyli Reetta Pirttikoski RFF         HYL  
  198 borcol Indy Pythagoraan Black Pearl Sini Rönkkö SWAU         HYL  
  199 borcol Robin Borderliz Robbin Hood Arja Paloniemi LAGU         HYL  
  200 borcol Tikki Quasi Animato Niina Järvelä K-PKK         HYL  
  203 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  204 borcol Wingo Eyewitness Whodunnit Sari Lehto K-PKK         HYL  
  161 borcol Armi Päättymätön Tiima Janita Kangassalo HARJA         POIS  
  186 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         POIS  
  202 auspai Veera Capricole Flaming Star Maija Isokangas SWAU         POIS