Kilpailu, paikka Seinäjoki, järjestäjä Lakeuden Agilityurheilijat ry

[A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Maksi 3]

4.7.2017 A agilityrata, medi 1, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä LAGU 40,07 4,22 -15,93 5 5  
2 1 shelam KIPINÄ Funnytail Place In The Sun Stiina Alikoski-Salminen VAS 50,88 3,32 -5,12 15 15  
  3 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  4 espves Elma Caraydan Roella Minna-Kaisa Haapanen TAMSK         HYL  
  5 kesvil Frodo Paradisiacal Give Me A Hug Marjaana Raudaskoski VAS         HYL  

4.7.2017 A agilityrata, mini 1, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 parson Rona Repoketun Pikku-jätti Riina Puranen LAGU 45,22 3,74 -10,78 0 -10,78 LUVA
2 11 shelam Ele Satulaakson Iluusion Säihke Miisa Mantere LAGU 45,34 3,73 -10,66 10 10  
3 7 käävil Elli Cleopatra's Lovely Cherie Lilas Aino Mäkelä VAS 46,50 3,63 -9,50 10 10  
  6 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  8 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE         HYL  
  10 manter Nirri Rockstyle's Rats Don't Rock Riitta Rautio LAGU         HYL  

4.7.2017 A agilityrata, maksi 1, kello 18:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja JAT 32,92 5,13 -23,08 0 -23,08 LUVA SERT
2 22 auskel Ninja Kengurukolon Chococcino Pia-Kristiina Mietty VAS 34,97 4,83 -21,03 0 -21,03 LUVA SERT
3 21 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF 40,73 4,15 -15,27 0 -15,27 LUVA
4 23 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 32,71 5,17 -23,29 10 10  
5 17 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU 34,51 4,90 -21,49 10 10  
6 18 belpat Simba Ketunpolun Incredible Sky Eveliina Kivimäki LAGU 42,05 4,02 -13,95 10 10  
7 20 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS 50,02 3,38 -5,98 15 15  
  12 pirset Bella Finby Isabella Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  13 pitcol Frini Say Wuf Can I Fly Mira Mäkynen KAUKO         HYL  
  14 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  15 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  16 x-rotu Roxie Roxie Ulrika Björklund JKF         HYL  
  24 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  25 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         HYL  
  26 borcol Yoko Weekasi Happy Joe Ulla-Kaisa Kröger LAGU         HYL  

4.7.2017 B agilityrata, medi 1, kello 19:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Pinko Kilpop Tom Junior Helmi Heikkilä LAGU 36,63 4,07 -13,37 0 -13,37 LUVA
2 4 espves Elma Caraydan Roella Minna-Kaisa Haapanen TAMSK 30,01 4,97 -19,99 5 5  
  1 shelam KIPINÄ Funnytail Place In The Sun Stiina Alikoski-Salminen VAS         HYL  
  3 tarupi Kinda Yacatis One Way Ticket Mari Hakkarainen LAGU         HYL  
  5 kesvil Frodo Paradisiacal Give Me A Hug Marjaana Raudaskoski VAS         HYL  

4.7.2017 B agilityrata, mini 1, kello 19:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 jackru PAAVO Sadan Salaman Forget Me Not Minna Tyrni LAKKE 37,98 3,92 -12,02 5 5  
2 7 käävil Elli Cleopatra's Lovely Cherie Lilas Aino Mäkelä VAS 46,62 3,20 -3,38 5 5  
3 11 shelam Ele Satulaakson Iluusion Säihke Miisa Mantere LAGU 45,53 3,27 -4,47 15 15  
  6 parson Rosa Bravefellow Roselia Annamaria Ristimäki WECA         HYL  
  9 parson Rona Repoketun Pikku-jätti Riina Puranen LAGU         HYL  
  10 manter Nirri Rockstyle's Rats Don't Rock Riitta Rautio LAGU         HYL  

4.7.2017 B agilityrata, maksi 1, kello 19:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 borcol Yoko Weekasi Happy Joe Ulla-Kaisa Kröger LAGU 38,76 3,84 -11,24 0 -11,24 LUVA
2 13 pitcol Frini Say Wuf Can I Fly Mira Mäkynen KAUKO 42,53 3,50 -7,47 0 -7,47 LUVA
3 20 x-rotu Ola Olli Tarja Makkonen VAS 33,71 4,42 -16,29 5 5  
  12 pirset Bella Finby Isabella Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  14 lyhcol Svea Merciless Shake A Leg Anna Cederholm PAWS         HYL  
  15 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         HYL  
  16 x-rotu Roxie Roxie Ulrika Björklund JKF         HYL  
  17 belpam Rikka Suhteellisen Vinksinvonksin Kati Kuuttila LAGU         HYL  
  18 belpat Simba Ketunpolun Incredible Sky Eveliina Kivimäki LAGU         HYL  
  21 borcol Cooper Noblefamily's Ever After Anna Nylund WOFF         HYL  
  23 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  24 snauts Taika Tacillan Day Dreamer Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  25 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         HYL  
  19 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja JAT         POIS  
  22 auskel Ninja Kengurukolon Chococcino Pia-Kristiina Mietty VAS         POIS  

5.7.2017 A agilityrata, medi 3, kello 18:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 21, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 34,96 4,63 -11,04 0 -11,04  
2 10 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Marko Mäkelä JANKK 35,78 4,53 -10,22 0 -10,22 SERT-A
3 2 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund RAGIT 36,42 4,45 -9,58 0 -9,58  
4 21 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 39,34 4,12 -6,66 0 -6,66  
5 11 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE 39,68 4,08 -6,32 0 -6,32  
6 20 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU 47,79 3,39 1,79 0 1,79  
7 17 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 38,37 4,22 -7,63 5 5  
8 15 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU 42,76 3,79 -3,24 5 5  
9 18 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU 45,54 3,56 -0,46 5 5  
10 12 shelam Fox Pikikuonon Black Code Essi Humppi SSKK 51,07 3,17 5,07 0 5,07  
11 19 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK 49,51 3,27 3,51 5 8,51  
  1 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  3 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  4 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Pajamäki LAKKE         HYL  
  5 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  7 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  8 manter Haloo Bonwild Catch Me If You Can Fiia-Maria Kivioja LAGU         HYL  
  9 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS         HYL  
  13 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU         HYL  
  14 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  16 schape Jippo Hästängens Aldrig Ger Jag Upp Tuija Laurila VAU         HYL  

5.7.2017 A agilityrata, mini 3, kello 18:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 23, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola WECA 41,71 3,88 -4,29 0 -4,29 SERT-A
2 22 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK 43,28 3,74 -2,72 0 -2,72  
3 40 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 43,43 3,73 -2,57 0 -2,57  
4 25 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 46,38 3,49 0,38 0 0,38  
5 24 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY 47,31 3,42 1,31 0 1,31  
6 38 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU 48,09 3,37 2,09 0 2,09  
7 43 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Mirjam Koivula VAS 50,67 3,20 4,67 0 4,67  
8 32 ceskyt Välke Dion's Bohemian Platinum Maiju Syrjälä MYNSK 43,54 3,72 -2,46 5 5  
9 45 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU 45,70 3,55 -0,30 5 5  
10 41 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU 50,38 3,22 4,38 10 14,38  
11 37 koohon My Norrfjärdens Samira Regina Birgitta Manninen BAC 58,10 2,79 12,10 5 17,10  
12 27 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 49,49 3,27 3,49 15 18,49  
  23 shelam Sinni Taimitarhan Kaunotar Pentti Salonen TAMSK         HYL  
  26 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK         HYL  
  28 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU         HYL  
  29 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS         HYL  
  30 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  31 cavspa Klara Golden Macy's Glamour Åsa-Johanna Löf BAC         HYL  
  33 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Kaija Kankaanpää LAGU         HYL  
  34 parson Räivä Metrollen Remus Sirpa Paukku LAGU         HYL  
  35 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU         HYL  
  39 käävil Muru Canmoy's Comedienne Nina Rintala LAKKE         HYL  
  42 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  36 borter Iitu Tirtär Åsa Jussisdottir Krista Karppinen PAWS         POIS  

5.7.2017 A agilityrata, maksi 3, kello 19:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 25, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 36,91 4,39 -9,09 0 -9,09 SERT-A
2 48 borcol Rio Flowerfellow Daredevil Heli Oinonen SSKK 37,22 4,35 -8,78 0 -8,78  
3 70 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU 39,10 4,14 -6,90 0 -6,90  
4 62 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE 39,34 4,12 -6,66 0 -6,66  
5 61 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 39,46 4,11 -6,54 0 -6,54  
6 64 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU 44,13 3,67 -1,87 0 -1,87  
7 58 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Heidi Kemppainen TUUKK 47,65 3,40 1,65 0 1,65  
8 54 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 34,54 4,69 -11,46 5 5  
9 52 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 34,99 4,63 -11,01 5 5  
10 63 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS 36,04 4,49 -9,96 5 5  
11 50 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 40,09 4,04 -5,91 5 5  
12 66 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 41,16 3,94 -4,84 10 10  
13 68 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU 39,11 4,14 -6,89 15 15  
14 56 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund RAGIT 33,90 4,78 -12,10 20 20  
15 59 borcol Tiima Tronic Jaxmine Sari Tapola LAGU 48,83 3,32 2,83 20 22,83  
  46 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU         HYL  
  47 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  51 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  53 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  55 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  67 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  69 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  71 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK         HYL  
  72 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  73 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  49 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         POIS  
  57 borcol By Tending Neat Leena Partanen SIEVI         POIS  
  65 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         POIS  

5.7.2017 B agilityrata, medi 3, kello 20:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 21, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa Mona Liljegren JANKK 44,31 4,51 -10,69 0 -10,69  
2 11 pumi Nappo Karvakorvan Ikiliikkuja Heli Hietala LAKKE 47,68 4,20 -7,32 0 -7,32 SERT-A
3 9 kesvil Ville Damocan Kouros Marjaana Raudaskoski VAS 54,36 3,68 -0,64 0 -0,64  
4 13 kesvil Pirkka Colorline Giorgio Armani Maaria Kumpula LAGU 54,67 3,66 -0,33 0 -0,33  
5 17 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU 48,46 4,13 -6,54 5 5  
6 12 shelam Fox Pikikuonon Black Code Essi Humppi SSKK 70,27 2,85 15,27 10 25,27  
  1 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  2 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund RAGIT         HYL  
  3 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  4 amecoc Eino Four Seasons Hunique Opus Heidi Pajamäki LAKKE         HYL  
  5 shelam Navi Sleepless Cirque Du Soleil Kati Koivisto LAGU         HYL  
  7 kääsna Uuno Herttuattaren Don-Juan Heini Mäkelä KSKY         HYL  
  8 manter Haloo Bonwild Catch Me If You Can Fiia-Maria Kivioja LAGU         HYL  
  10 shelam Pampula Bumtsi Bum Trick Or Treat Marko Mäkelä JANKK         HYL  
  14 kkette Asterix Dreambeliever Asterix Niina Takaluoma LAKKE         HYL  
  15 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Riitta Rautio LAGU         HYL  
  16 schape Jippo Hästängens Aldrig Ger Jag Upp Tuija Laurila VAU         HYL  
  18 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         HYL  
  19 koohon Lenni Damliers Oliver Pirjo Mäenpää K-PKK         HYL  
  20 schape Essi Tiny Scoundrel Beatrix Kiddo Mari Puumila LAGU         HYL  
  21 manter Tenho Rockstyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  

5.7.2017 B agilityrata, mini 3, kello 20:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 22, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borter Milli Punaruskan Millicent Juuso Mattila LAGU 47,13 4,24 -7,87 0 -7,87 SERT-A
2 40 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 51,15 3,91 -3,85 0 -3,85  
3 29 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Casper Loo VAS 52,10 3,84 -2,90 0 -2,90  
4 25 papill Elsa White Fairie's True Connection Minna Hautala LAGU 57,81 3,46 2,81 0 2,81  
5 27 ceskyt Loiste Findafriend Adorable Abbe Jarno Järvinen MYNSK 53,81 3,72 -1,19 5 5  
6 28 parson Melu Green Perry's Bandit's Bay Maija Viitanen LAGU 49,87 4,01 -5,13 10 10  
7 31 cavspa Klara Golden Macy's Glamour Åsa-Johanna Löf BAC 57,23 3,49 2,23 10 12,23  
8 24 kääpin Maisa Rapid Master's I'm Angel Of Hope Jaana Santikko KSKY 57,80 3,46 2,80 10 12,80  
9 22 kääsna Wappu Black Drop Im Vis Vitalis Juhani Poikkijoki K-PKK 52 3,85 -3,00 15 15  
10 39 käävil Muru Canmoy's Comedienne Nina Rintala LAKKE 67,75 2,95 12,75 5 17,75  
11 23 shelam Sinni Taimitarhan Kaunotar Pentti Salonen TAMSK 58,07 3,44 3,07 15 18,07  
  26 cavspa Vili Windell's Cool Fighter Anu Pakka VKK         HYL  
  30 jackru ASSERI Outavainun Jr Asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  33 shelam Ruuti Sleepless Neverending Story Kaija Kankaanpää LAGU         HYL  
  34 parson Räivä Metrollen Remus Sirpa Paukku LAGU         HYL  
  37 koohon My Norrfjärdens Samira Regina Birgitta Manninen BAC         HYL  
  38 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  41 borter Saku Otterfield Catch My Fall Marja Liisa Mäenpää LAGU         HYL  
  42 kääsna Sisu Black Drop Superstitio Katri Orrenmaa BAC         HYL  
  43 jackru Welmu Saaristonsiirin Welmu Mirjam Koivula VAS         HYL  
  44 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola WECA         HYL  
  45 papill Vilho Dabbler's Dancing Delicious Minna Hautala LAGU         HYL  
  36 borter Iitu Tirtär Åsa Jussisdottir Krista Karppinen PAWS         POIS  

5.7.2017 B agilityrata, maksi 3, kello 20:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 25, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen SSKK 41,66 4,80 -13,34 0 -13,34  
2 46 auspai Tyyskä Puuttomantorpan Hetkun-Ketkun Sini Mäkinen LAGU 43,75 4,57 -11,25 0 -11,25 SERT-A
3 52 auskel Moska Nallikallion Kaitse O Ihku Kati Kuuttila LAGU 42,30 4,73 -12,70 10 10  
4 54 borcol Nipsu Kuunvarjon Sielulintu Niina Järvelä K-PKK 52,49 3,81 -2,51 10 10  
5 55 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU 62,76 3,19 7,76 5 12,76  
6 71 borcol Qi Emenems Xtra Xtreme Heli Oinonen SSKK 51,75 3,87 -3,25 15 15  
  47 snauts Stella Tacillan Yes The Day Sirpa Vittinki LAGU         HYL  
  48 borcol Rio Flowerfellow Daredevil Heli Oinonen SSKK         HYL  
  50 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  51 mudi Hippu Kilvan Hilja Marika Vähämaa LAGU         HYL  
  53 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU         HYL  
  56 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund RAGIT         HYL  
  58 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Heidi Kemppainen TUUKK         HYL  
  59 borcol Tiima Tronic Jaxmine Sari Tapola LAGU         HYL  
  61 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  62 mudi Puukko Saunatytön Ekstaasi Heli Hietala LAKKE         HYL  
  63 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  64 lappor Ruu Pihlajamäen Metsänpoika Juuso Mattila LAGU         HYL  
  66 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU         HYL  
  67 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  68 borcol Hippu Eveetun Lapin Muisto Inka Seppelvirta LAGU         HYL  
  69 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  70 borcol Misty Maple Yard No Kidding Tarja Ahola LAGU         HYL  
  72 lyhcol Tiuha Meiningin Kipene Saila Mäkikangas K-PKK         HYL  
  73 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  49 espves Etta Bonachón Julietta Merja Nokua LAKKE         POIS  
  57 borcol By Tending Neat Leena Partanen SIEVI         POIS  
  65 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         POIS