Kilpailu 12.3.2016, paikka Seinäjoki, järjestäjä Lakeuden Agilityurheilijat ry

[A Maksi 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [B Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [C Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 09:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU 32,53 4,43 -15,47 0 -15,47 LUVA
2 3 valpai Vinski Bojai Fiery Snow Jenni Lampi LAGU 37,57 3,83 -10,43 0 -10,43 LUVA
3 15 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki KRSKH 41,86 3,44 -6,14 0 -6,14 SERT
4 25 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS 31,42 4,58 -16,58 5 5  
5 5 belpam pihla Maracana Teemu Hakanpää AK-6 35,80 4,02 -12,20 5 5  
6 14 belpat Kidi Mustantuiskun Kind Denver Jr. Sanna Kivimäki OKK 39,84 3,61 -8,16 5 5  
7 6 belpag Diiva Vuorituulin Syysunelma Virve Vuorela POPDOG 46,57 3,09 -1,43 5 5  
8 4 auspai Miina Indiana Henna Välikangas K-PKK 50,09 2,88 2,09 10 12,09  
9 21 auspai Tessu Apbeat Rilian Terhi Perälä LAGU 50,14 2,87 2,14 10 12,14  
10 10 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 63,45 2,27 15,45 10 25,45  
  7 karkar Fanni Vihteljärven Fanni Josefiina Uusihonko HU-PU         HYL  
  9 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         HYL  
  11 borcol Jedi Story Goes Hot N Cold Sanni Koskiniemi K-PKK         HYL  
  12 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS         HYL  
  13 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  16 x-rotu Ola Nummelan Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  17 pirset Ronja Douedal`s Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  20 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  23 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         HYL  
  24 popokk Vilja Stagedog Rainha Isabela Tiina Kainulainen POPDOG         HYL  
  26 borcol Marwin Tiwian`s Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS         HYL  
  27 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  2 borcol Tintti Killiebrae Poppy Katja Ojansivu LAGU         POIS  
  18 borcol Daisy Sandymae`s Sunshine Minna Lillvik JKF         POIS  
  19 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 9:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 lägpys Piitu Cimillan Zilla Zupermakee Katariina Göös PIRKU 37,00 3,89 -11,00 0 -11,00 SERT
2 34 caiter Greta Wiolamargareta Ulla-Stina Söderlund BAC 46,18 3,12 -1,82 5 5  
3 38 cavspa Mindy Raniina´s Magic Mindy Heidi Slögs WOFF 52,25 2,76 4,25 5 9,25  
4 29 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 62,76 2,29 14,76 15 29,76  
  28 mittel Mauri Ilowimman Aina Valmis Sanna Mäkinen PAHA         HYL  
  33 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         HYL  
  36 yorter Paavo Lesexelles Honey Moon Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  37 lanhee Sakura Werona Sirpa Ahola LAGU         HYL  
  39 papill Laku Satulaakson Perhosen Lento Soili Ala-Penttilä VAS         HYL  
  40 mittel Miina Hulmukan Flikka Eero Mäkinen PAHA         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 09:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kääsna Jedi Heathkeeper´s Kick Of Luck Nina Wolff WOFF 51,16 2,82 3,16 5 8,16  
2 48 lappor Hymy Pihlajamäen Ilmatar Pirjo Jutila MOSH 52,09 2,76 4,09 5 9,09  
3 42 isllam Marsa Aitiorannan Marsa Mjallhvit Heidi Slögs WOFF 54,58 2,64 6,58 5 11,58  
4 50 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU 53,91 2,67 5,91 10 15,91  
  41 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  43 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  45 manter Haloo Bonwild Catch Me If You Can Fiia-Maria Kivioja LAKKE         HYL  
  47 manter Tenho Rockystyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU         HYL  
  46 cocspa Ekku Villivuokon Välskäri Kaisa Järvinen ACTIV         POIS  
  51 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 15, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU 39,99 3,70 -6,01 0 -6,01 LUVA
2 52 dalmat Kitty Dallise's Knick Knack Anna-Maria Larsson-Loppi JKF 47,07 3,14 1,07 0 1,07  
3 53 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska VAU 29,98 4,94 -16,02 5 5  
4 66 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA 36,77 4,03 -9,23 5 5  
5 60 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 36,17 4,09 -9,83 10 10  
6 62 pitcol Sara Twilight Moon Nifty Ninja Anne Hukka LAGU 50,05 2,96 4,05 10 14,05  
7 59 kunviz Visu Tangrams Emperor Maiju Lusenius RAGIT 43,17 3,43 -2,83 20 20  
8 68 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 62,04 2,39 16,04 10 26,04  
  56 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA         HYL  
  58 auskel Sinus Nallikallion Loikanlahja Camilla Hellman JKF         HYL  
  61 viiriä Myran Simfallets Myran Emilia Lindström PAWS         HYL  
  63 borcol Dani Bonita Pia Auvinen LAGU         HYL  
  65 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen JAT         HYL  
  67 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  
  55 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 17:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 karmäy vili Kivivainion Vili Anna Barndyk KRSKH 46,56 3,18 0,56 0 0,56  
2 74 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 43,85 3,38 -2,15 5 5  
3 69 cavspa Taisto Emmiidan Spicy Black Pepper Jenna Kivimäki LAGU 58,74 2,52 12,74 10 22,74  
  70 kääpin Saimi Rapid Master's Snow Angel Jaana Santikko KSKY         HYL  
  73 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina-Talvikki Saarela VAS         HYL  
  76 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Ann-Sofi Loo VAS         HYL  
  75 jackru Uuno Saaristonsiirin Seilor Sari Nevanpää LAGU         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 17:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Fiia-Maria Kivioja LAKKE 35,10 4,22 -10,90 0 -10,90 SERT
2 80 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila LAGU 36,26 4,08 -9,74 0 -9,74 SERT
3 84 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 49,57 2,99 3,57 0 3,57  
4 77 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU 41,63 3,56 -4,37 5 5  
5 79 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Tuija Selänpää LAGU 50,66 2,92 4,66 5 9,66  
6 78 shelam Fox Pikikuonon Black Code Essi Humppi SSKK 51,85 2,85 5,85 10 15,85  
  81 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  82 shelam Tikki Sleepless Got To Be Hot Kaija Kankaanpää LAGU         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS 31,14 4,66 -16,86 0 -16,86  
2 3 valpai Vinski Bojai Fiery Snow Jenni Lampi LAGU 40,65 3,57 -7,35 0 -7,35 SERT
3 24 popokk Vilja Stagedog Rainha Isabela Tiina Kainulainen POPDOG 42,02 3,45 -5,98 5 5  
4 23 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU 46,63 3,11 -1,37 5 5  
5 12 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS 49,22 2,95 1,22 5 6,22  
6 11 borcol Jedi Story Goes Hot N Cold Sanni Koskiniemi K-PKK 44,13 3,29 -3,87 10 10  
7 10 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 51,35 2,82 3,35 10 13,35  
8 21 auspai Tessu Apbeat Rilian Terhi Perälä LAGU 49,07 2,95 1,07 15 16,07  
  4 auspai Miina Indiana Henna Välikangas K-PKK         HYL  
  5 belpam pihla Maracana Teemu Hakanpää AK-6         HYL  
  6 belpag Diiva Vuorituulin Syysunelma Virve Vuorela POPDOG         HYL  
  7 karkar Fanni Vihteljärven Fanni Josefiina Uusihonko HU-PU         HYL  
  8 dalmat Niala Zabavan Niala Susanna Nyberg PAWS         HYL  
  9 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         HYL  
  13 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  16 x-rotu Ola Nummelan Olli Tarja Makkonen VAS         HYL  
  17 pirset Ronja Douedal`s Ronja Marika Syrjälä LAGU         HYL  
  20 kulnou Manu Goldgingers Theron Charlotte Rintala VAS         HYL  
  22 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  26 borcol Marwin Tiwian`s Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS         HYL  
  27 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  2 borcol Tintti Killiebrae Poppy Katja Ojansivu LAGU         POIS  
  18 borcol Daisy Sandymae`s Sunshine Minna Lillvik JKF         POIS  
  19 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 mittel Mauri Ilowimman Aina Valmis Sanna Mäkinen PAHA 47,84 3,03 -0,16 5 5  
2 34 caiter Greta Wiolamargareta Ulla-Stina Söderlund BAC 51,93 2,79 3,93 10 13,93  
3 38 cavspa Mindy Raniina´s Magic Mindy Heidi Slögs WOFF 60,17 2,41 12,17 10 22,17  
4 36 yorter Paavo Lesexelles Honey Moon Laura Jaakkola LAGU 64,16 2,26 16,16 10 26,16  
  29 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS         HYL  
  30 jackru ASSERI Outavainun jr asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  31 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU         HYL  
  33 mittel Olga Mintgarden's Karlite Kirsi-Maria Ukonmäki LAKKE         HYL  
  39 papill Laku Satulaakson Perhosen Lento Soili Ala-Penttilä VAS         HYL  
  40 mittel Miina Hulmukan Flikka Eero Mäkinen PAHA         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE 40,71 3,56 -7,29 0 -7,29 LUVA
2 49 kääsna Jedi Heathkeeper´s Kick Of Luck Nina Wolff WOFF 48,62 2,98 0,62 0 0,62  
3 47 manter Tenho Rockystyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 43,47 3,34 -4,53 5 5  
4 48 lappor Hymy Pihlajamäen Ilmatar Pirjo Jutila MOSH 51,25 2,83 3,25 5 8,25  
5 50 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU 51,93 2,79 3,93 10 13,93  
6 43 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU 57,94 2,50 9,94 15 24,94  
  44 kesvil Bella Villanellen Shine My Beauty Jenni Hienovirta LAGU         HYL  
  45 manter Haloo Bonwild Catch Me If You Can Fiia-Maria Kivioja LAKKE         HYL  
  46 cocspa Ekku Villivuokon Välskäri Kaisa Järvinen ACTIV         POIS  
  51 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:25, tuomari Timo Teileri, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA 42,39 3,63 -10,61 0 -10,61 LUVA
2 64 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY 44,16 3,49 -8,84 0 -8,84 SERT
3 52 dalmat Kitty Dallise's Knick Knack Anna-Maria Larsson-Loppi JKF 53,18 2,90 0,18 0 0,18  
4 63 borcol Dani Bonita Pia Auvinen LAGU 39,83 3,87 -13,17 5 5  
5 60 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS 43,03 3,58 -9,97 5 5  
6 61 viiriä Myran Simfallets Myran Emilia Lindström PAWS 44,20 3,48 -8,80 5 5  
7 68 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 65,14 2,36 12,14 5 17,14  
8 65 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen JAT 63,68 2,42 10,68 10 20,68  
  15 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki KRSKH         HYL  
  53 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska VAU         HYL  
  54 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  55 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  
  57 x-rotu Laika Laika Susanna Nyberg PAWS         HYL  
  58 auskel Sinus Nallikallion Loikanlahja Camilla Hellman JKF         HYL  
  59 kunviz Visu Tangrams Emperor Maiju Lusenius RAGIT         HYL  
  62 pitcol Sara Twilight Moon Nifty Ninja Anne Hukka LAGU         HYL  
  66 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  67 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 15:55, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 74 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 42,81 3,81 -10,19 0 -10,19 LUVA
2 71 bicfri Sunny Charmandelan Fun In The Sun Anneli Näätänen PAWS 48,70 3,35 -4,30 0 -4,30 LUVA
3 69 cavspa Taisto Emmiidan Spicy Black Pepper Jenna Kivimäki LAGU 52,65 3,10 -0,35 0 -0,35  
4 70 kääpin Saimi Rapid Master's Snow Angel Jaana Santikko KSKY 48,10 3,39 -4,90 5 5  
5 72 karmäy vili Kivivainion Vili Anna Barndyk KRSKH 59,11 2,76 6,11 5 11,11  
  35 lägpys Piitu Cimillan Zilla Zupermakee Katariina Göös PIRKU         HYL  
  73 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina-Talvikki Saarela VAS         HYL  
  76 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Ann-Sofi Loo VAS         HYL  
  75 jackru Uuno Saaristonsiirin Seilor Sari Nevanpää LAGU         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:55, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU 48,21 3,42 -4,79 0 -4,79 LUVA
2 79 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Tuija Selänpää LAGU 54,53 3,03 1,53 5 6,53  
3 84 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 57,72 2,86 4,72 5 9,72  
4 80 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila LAGU 46,17 3,57 -6,83 10 10  
  78 shelam Fox Pikikuonon Black Code Essi Humppi SSKK         HYL  
  81 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  82 shelam Tikki Sleepless Got To Be Hot Kaija Kankaanpää LAGU         HYL  
  83 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Fiia-Maria Kivioja LAKKE         HYL  

C agilityrata, maksi 1, kello 12:35, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 19, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 belpam pihla Maracana Teemu Hakanpää AK-6 36,11 4,32 -15,89 0 -15,89 LUVA
2 21 auspai Tessu Apbeat Rilian Terhi Perälä LAGU 41,60 3,75 -10,40 0 -10,40 LUVA
3 7 karkar Fanni Vihteljärven Fanni Josefiina Uusihonko HU-PU 45,16 3,45 -6,84 0 -6,84 SERT
4 26 borcol Marwin Tiwian`s Rw Friar Tuck Maarit Niemistö VAS 32,53 4,80 -19,47 5 5  
5 4 auspai Miina Indiana Henna Välikangas K-PKK 41,63 3,75 -10,37 5 5  
6 12 snauts Jirra Tacillan California Syrah Anne-Marie Mänty PAWS 42,88 3,64 -9,12 5 5  
7 1 auspai Roima Pähkähullun Roimaroikales Tuula Panu LAGU 46,24 3,37 -5,76 5 5  
8 11 borcol Jedi Story Goes Hot N Cold Sanni Koskiniemi K-PKK 52,32 2,98 0,32 5 5,32  
9 24 popokk Vilja Stagedog Rainha Isabela Tiina Kainulainen POPDOG 46,46 3,36 -5,54 10 10  
10 16 x-rotu Ola Nummelan Olli Tarja Makkonen VAS 48,94 3,19 -3,06 10 10  
11 17 pirset Ronja Douedal`s Ronja Marika Syrjälä LAGU 44,43 3,51 -7,57 15 15  
  6 belpag Diiva Vuorituulin Syysunelma Virve Vuorela POPDOG         HYL  
  8 dalmat Niala Zabavan Niala Susanna Nyberg PAWS         HYL  
  9 borcol Wii Festivo Edward Jussi Kujanpää LAGU         HYL  
  13 borcol Dixi Noblefamily's Hazy Dreams Marica Kjötar-Virtanen JKF         HYL  
  22 belpam Sira Suhteellisen Kärppä Henri Pajander LAGU         HYL  
  23 auspai Vänkä Pähkähullun Ongelma Outi Vataja LAGU         HYL  
  25 borcol Sokka Eyewitness Maranello Red Johanna Vidjeskog PAWS         HYL  
  27 espves Bolero Canes Marinos Bolero Hans Seppelin POSE         HYL  
  18 borcol Daisy Sandymae`s Sunshine Minna Lillvik JKF         POIS  
  19 slapko Riiva Erimoone Riivanhenki Minna Rinne LAGU         POIS  

C agilityrata, mini 1, kello 13:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 cavspa Mindy Raniina´s Magic Mindy Heidi Slögs WOFF 56,27 2,77 4,27 10 14,27  
2 29 kääsna Lego Ugly Duckling's Shadows Run Black Kirsti Kauppi PAWS 60,58 2,58 8,58 15 23,58  
  30 jackru ASSERI Outavainun jr asseri Laura Tuominiemi LAGU         HYL  
  31 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU         HYL  
  32 kleins KIKI Almond Tree's Sc Bonny Lass Jenni Hienovirta LAGU         HYL  
  40 mittel Miina Hulmukan Flikka Eero Mäkinen PAHA         HYL  

C agilityrata, medi 1, kello 13:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 manter Tenho Rockystyle's Rat-Snapper Laura Jaakkola LAGU 42,48 3,67 -9,52 0 -9,52 LUVA
2 49 kääsna Jedi Heathkeeper´s Kick Of Luck Nina Wolff WOFF 54,58 2,86 2,58 0 2,58  
3 50 schape Hilla Swifty's Design Mari Puumila LAGU 53,71 2,90 1,71 5 6,71  
  41 tarupi Näpsä Pikkupihan Erlan Erioniitti Heli Lassila LAKKE         HYL  
  43 keesho Hehku Storywood Tango D'amore Elina Männikkö LAGU         HYL  
  44 kesvil Bella Villanellen Shine My Beauty Jenni Hienovirta LAGU         HYL  
  45 manter Haloo Bonwild Catch Me If You Can Fiia-Maria Kivioja LAKKE         HYL  
  46 cocspa Ekku Villivuokon Välskäri Kaisa Järvinen ACTIV         POIS  
  51 slapko Varma Nereaneidon Taikausva Minna Rinne LAGU         POIS  

C agilityrata, maksi 2, kello 14:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 viiriä Myran Simfallets Myran Emilia Lindström PAWS 41,55 4,02 -11,45 5 5  
2 57 x-rotu Laika Laika Susanna Nyberg PAWS 52,34 3,19 -0,66 5 5  
3 68 lappor Hiiri Tuhkavuorten Quunkuiskaaja Sophie Lindström WECA 59,73 2,80 6,73 0 6,73  
4 59 kunviz Visu Tangrams Emperor Maiju Lusenius RAGIT 44,04 3,79 -8,96 10 10  
5 56 belpam Yaz Celine Nina Kangasniemi OCA 48,10 3,47 -4,90 10 10  
  3 valpai Vinski Bojai Fiery Snow Jenni Lampi LAGU         HYL  
  15 pitcol Jaska Ghost Story's Wisecracker Salla-Sofia Santamäki KRSKH         HYL  
  53 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska VAU         HYL  
  54 pitcol Iisi Maple Yard Laleih Mirka Nukarinen LAGU         HYL  
  55 borcol Piki Vuohitallin Satukirjan Prinsessa Elmiina Sauranen SSKK         HYL  
  58 auskel Sinus Nallikallion Loikanlahja Camilla Hellman JKF         HYL  
  60 borcol Zazu Piggyland's Unbeatable Beibi Anders Stens PAWS         HYL  
  62 pitcol Sara Twilight Moon Nifty Ninja Anne Hukka LAGU         HYL  
  63 borcol Dani Bonita Pia Auvinen LAGU         HYL  
  64 novnou Bono Trindy's Star Material Marika Saarinen KSKY         HYL  
  65 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen JAT         HYL  
  66 borcol Spock Eyewitness Levitator Marko Mäki OCA         HYL  
  67 pitcol Pengu Ruffenuff Paradise City Sini Rajaniemi LAGU         HYL  

C agilityrata, mini 2, kello 14:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 lägpys Piitu Cimillan Zilla Zupermakee Katariina Göös PIRKU 48,00 3,48 -5,00 0 -5,00 LUVA
2 76 käävil Lexi Flying Step's Merveillestar Ann-Sofi Loo VAS 55,51 3,01 2,51 0 2,51  
3 71 bicfri Sunny Charmandelan Fun In The Sun Anneli Näätänen PAWS 56,64 2,95 3,64 10 13,64  
  69 cavspa Taisto Emmiidan Spicy Black Pepper Jenna Kivimäki LAGU         HYL  
  70 kääpin Saimi Rapid Master's Snow Angel Jaana Santikko KSKY         HYL  
  72 karmäy vili Kivivainion Vili Anna Barndyk KRSKH         HYL  
  73 käävil Nilla Villa Fantasian Kipinä Janina-Talvikki Saarela VAS         HYL  
  74 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY         HYL  
  75 jackru Uuno Saaristonsiirin Seilor Sari Nevanpää LAGU         POIS  

C agilityrata, medi 2, kello 14:40, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 manter Ninja Bonwild Pure Rockstyle Fiia-Maria Kivioja LAKKE 42,49 3,93 -10,51 0 -10,51  
2 80 shelam Jiri Amarantes Ambra Real Heidi Mattila LAGU 51,01 3,27 -1,99 5 5  
3 79 slapko Saaga Naavanuttu Amalia Tuija Selänpää LAGU 55,43 3,01 2,43 5 7,43  
4 84 kääsna Giga Pro Auctore Giga Nigra Kirsti Kauppi PAWS 61,30 2,72 8,30 0 8,30  
5 78 shelam Fox Pikikuonon Black Code Essi Humppi SSKK 56,34 2,96 3,34 5 8,34  
  77 keesho Valo Ikurin Xmas Light Elina Männikkö LAGU         HYL  
  81 kesvil Lenni Greyfun's Wind Of Chance Josefiina Teräväinen LAGU         HYL  
  82 shelam Tikki Sleepless Got To Be Hot Kaija Kankaanpää LAGU         HYL