Etelä-Pohjanmaan piirinmestaruusjoukkuekisojen tulokset

Tuula /

Tiistaina 25.6.2019 kisattiin joukkuekilpailu, tuomarina Elina Rönnholm

 

Pikkuminit

ei tuloksia

 

Minit

I  Joukkue Vastarannan kiisket

  • parson Melu ja Maija Viitanen
  • kääsna Minttu ja Anne Heinonen
  • parson Kide-Peppiina ja Maija Viitanen
  • parson Räivä ja Sirpa Paukku

II Joukkue Miniliitäjät

  • shelam Usva ja Sari Mikkilä
  • tarupi Tuuma ja Mari Hakkarainen
  • borter Saku ja Marja-Liisa Mäenpää
  • shelam Sumu ja Sari Mikkilä

III Joukkue SiSuRuuVi

  • shelam Siru ja Jenna Kuusiluoma
  • lägpys Suttu ja Sonja Mäkikangas
  • shelam Ruuti ja Kaija Kankaanpää
  • papill Vilho ja Minna Hautala

Medit

I   Joukkue Ketterät Miulut

  • keesho Hehku ja Elina Männikkö
  • shelam Oma ja Hilpi Yli-Jaskari
  • shelam Navi ja Kati Koivisto
  • schape Essi ja Mari Puumila

II  Joukkue Hymyssä suin

  • parson Juri ja Riina Puranen
  • tarupi Kinda ja Mari Hakkarainen
  • slapko Saaga ja Paula Saarimäki

III Joukkue PPP

  • manter Tuure ja Laura Jaakkola
  • manter Ninja ja Riitta Rautio
  • manter Nuuti ja Ilona Piipponen
  • manter Tehho ja Laura Jaakkola

Pikkumaksit

I   Joukkue Team Oho Hups!

  • auspai Hups ja Outi Vataja
  • walspa Usva ja Elina Määttä
  • espves Nemo ja Jenni Hakoniemi
  • auspai Helka ja Anne Huhtanen

 

Maksit

I    Joukkue Maaoravajengi

  • belpag Oivapoika ja Sari Lähteenmäki
  • pitcol Frini ja Mira Mäkynen
  • silcol Mimmi ja Johanna Salmi
  • gelpag Rico-Petteri ja Sari Lähteenmäki

II  Joukkue Vakipanos

  • auskel Moska ja Kati Kuuttila
  • belpam Sira ja Henri Pajander
  • belpam Rikka ja Kati Kuuttila
  • pitcol Iisi ja Mirka Nukarinen

III Joukkue Roimaa belgipoweria

  • auspai Mac ja Tuula Panu
  • belpag Hattis ja Heidi Kailio
  • auspai Roima ja Tuula Panu
  • belpag Kirma ja Heidi Kailio

 

Joukkuekilpailun tuloslista

Minijoukkueet

Medien voittajajoukkue

Oikkumaksien voittajajoukkue

Maksit

Kategoriat: Ajankohtaista

%d bloggaajaa tykkää tästä: